Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
13.06.2011 08:35

Wynosił informacje o śledztwie smoleńskim?

Marka Pasionka umawiał się z agentami wywiadu USA i zdradzał im kulisy śledztwa smoleńskiego. Wydzwaniał też wieczorami do biura PiS - pisze Gazeta Wyborcza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Prokurator Marek Pasionka został zawieszony za kontakty z dziennikarzami _ Rzeczpospolitej _ i _ Naszego Dziennika _, agentami USA i byłymi szefami ABW. *

Marka Pasionka umawiał się z agentami wywiadu USA i zdradzał im kulisy śledztwa smoleńskiego. Wydzwaniał też wieczorami do biura PiS - pisze _ Gazeta Wyborcza _.

Śledztwo, które prowadził wydział do walki z przestępczością zorganizowaną wojskowej prokuratury w Poznaniu, mające wyjaśnić, kto przekazuje informacje prasie, zaczęło się w listopadzie 2010 r. po artykule w _ Rzeczpospolitej _. Dziennikarze _ Rz _ ujawnili, że rosyjscy śledczy z powodu błędów proceduralnych unieważnili zeznania dwóch rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.

O decyzji Rosjan zostali powiadomieni polscy prokuratorzy prowadzący i nadzorujący śledztwo. Stąd podejrzenie, że przeciek wyszedł od nich. Wśród nich był Marek Pasionek. Kojarzony jest ze Zbigniewem Ziobrą, który w ostatnich dniach urzędowania w rządzie PiS przeniósł go do Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Wcześniej pracował u koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie PiS Zbigniewa Wassermanna.

Z analizy billingów telefonu Pasionka wynika, że od maja do listopada 2010 r. co najmniej kilkadziesiąt razy kontaktował się z dziennikarzami _ Naszego Dziennika _ i _ Rzeczpospolitej _. A po rozmowach z Pasionkiem obie gazety publikowały informacje o przebiegu śledztwa smoleńskiego - informuje _ Gazeta Wyborcza _.

Zawieszony Marek Pasionek, przeciwko któremu wszczęto również postępowanie dyscyplinarne, trafił do Naczelnej Prokuratury Wojskowej w ostatnich dniach urzędowania Zbigniewa Ziobry.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raport;millera;poznamy;przed;wakacjami,82,0,819538.html) Raport Millera poznamy przed wakacjami Premier liczy, że w czerwcu możliwa będzie prezentacja przynajmniej głównych wątków śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t138299.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/general;blasik;jednak;naciskal;na;pilota,64,0,819520.html) Generał Błasik jednak naciskał na pilota? Marian Janicki, szef Biura Ochrony Rządu zeznał, że tuż przed feralnym lotem do Smoleńska obaj rozmawiali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t137520.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seremet;poprosi;tuska;o;wsparcie;chodzi;o;smolensk,234,0,815082.html) Seremet poprosi Tuska o wsparcie. Chodzi o Smoleńsk Prokurator generalny nie chce mówić o szczegółach spotkania z premierem.
Tagi: prokuratura, śledztwo, smoleńsk, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz