Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Za organizację rocznicy Smoleńska odpowiada Zdrojewski

0
Podziel się:

Swoje obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.

Za organizację rocznicy Smoleńska odpowiada Zdrojewski
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Premier Donald Tusk powiedział, że za rządową aktywność w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej, _ także jeśli chodzi o kształt delegacji do Smoleńska _, odpowiada minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu ocenił, że _ rocznice katastrofy smoleńskiej dla niektórych środowisk od samego początku są pretekstem też do takich manifestacji stricte politycznych _. Jak dodał, _ rząd nie przewiduje uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach _.

Premier zaznaczył, że to _ minister kultury Bogdan Zdrojewski jest odpowiedzialny za rządową obecność i aktywność w trzecią rocznicę smoleńską, także jeśli chodzi o kształt delegacji do Smoleńska _.

Wśród wydarzeń planowanych w związku z trzecią rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. jest manifestacja w Warszawie oraz prezentacja kolejnego raportu zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską. Obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, kluby _ Gazety Polskiej _, stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.

Kluby _ Gazety Polskiej _ chcą w rocznicę katastrofy zorganizować miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera. _ Jeśli chodzi o kluby +Gazety Polskiej+, nie mam szczególnych oczekiwań, jeśli chodzi o empatię czy zrozumienie tego środowiska _ - powiedział Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
To już 3 lata, a śledztwo wciąż w rozsypce Za miesiąc miną trzy lata od tragicznego wypadku lotniczego, jednak do dziś nie są znane ani rezultaty śledztwa, ani termin postawienia pomnika ku czci ofiar.
Polska chce szybko zakończyć tą sprawę Premier Donald Tusk powtórzył, że Polsce zależy na odzyskaniu wraku Tu-154M i zakończeniu serialu złej woli, jaką - jego zdaniem - obecnie wykazują Rosjanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)