Notowania

papież
26.08.2013 07:33

Zaczynają się przygotowania do wizyta papieża Franciszka

Zanim papież przyjedzie do nas, wcześniej, bo już na początku lutego 2014 roku polscy biskupi pojadą do Watykanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Igor Petyx / Splash News/EAST NEWS)

Pielgrzymka papieża do Polski w 2016 roku i wizyta polskich biskupów w Rzymie - to główne tematy rozpoczynającego się dziś (26.08) po południu (15.00) zebrania biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze.

- _ Jako Kościół chcemy się dobrze przygotować do wizyty Franciszka _ - mówi IAR ksiądz Józef Kloch rzecznik prasowy Episkopatu Polski. - _ Wizyta Ojca Świętego w Polsce wynika z racji 1050-lecia chrztu Polski. Poza tym Papież przyjedzie ze względu na Światowy Dzień Młodzieży w krakowie. _

Zanim papież przyjedzie do nas, wcześniej, bo już na początku lutego 2014 roku polscy biskupi pojadą do Watykanu. Będzie to wizyta ad limina apostolorum. W jej trakcie - podzieleni na grupy - hierarchowie z danego kraju składają Ojcu Świętemu sprawozdanie ze stanu swoich diecezji.

Czytaj więcej w Money.pl
"To ogromne wyróżnienie dla Polski" Dominikanin przypomina, że podczas krakowskich Światowych Dni Młodzieży będziemy dawać świadectwo, zwłaszcza wobec gości z za naszej wschodniej granicy.
Incydent w Brazylii. Papież spotka się z... W miejskim teatrze w Rio de Janeiro papież ma przemówić do polityków, dyplomatów, lokalnych liderów, ale także do intelektualistów, przedsiębiorców, artystów i przywódców największych brazylijskich wspólnot religijnych.
Papież ostrzega przed pieniędzmi i władzą Franciszek w brazylijskim sanktuarium w Aparecidzie wezwał młodzież, aby wystrzegała się stawiania _ efemerycznych bożków _.
Tagi: papież, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz