Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszanie wokół zmian w szkołach. Cierpią dzieci

0
Podziel się:

Rodzice pięciolatków wysłali już 1000 listów do premiera. Są wściekli, bo nie wiedzą, kiedy ich dzieci rozpoczną naukę.

Zamieszanie wokół zmian w szkołach. Cierpią dzieci
(skynesher/iStockphoto)

Rodzice domagają się w listach, by premier ostatecznie rozwiązał problem przesunięcia w czasie reformy dotyczącej obniżenia wieku szkolnego.

To, co najbardziej irytuje rodziców maluchów, które reforma na siłę wepchnęła do nieprzygotowanego systemu edukacji, to warunki, w jakich ich dzieci muszą spełniać obowiązek przedszkolny. Konkretne przykłady rodzice opisują w listach do szefa rządu - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _

Rodzice piszą, że mieszkające na prowincji pięciolatki, które uczęszczają do szkolnych zerówek, dowożone są gimbusami. Jeżeli zajęcia rozpoczynają się o 7.30, to dzieci muszą wstać o 6 rano. Maluchy mają obowiązek przynoszenia własnego papieru toaletowego, ręczników do rąk oraz mydła.

Szkoły nie są też w stanie zapewnić dzieciom opieki, ponieważ brakuje sal oraz kadry. Wcześniejsze zerówki zostały zagospodarowane na klasy pierwsze, do których miały trafić sześciolatki- czytamy w gazecie.

Na dodatek zdarzają się grupy zerowe liczące powyżej 24 dzieci, czyli ponad standardy określone przez MEN. Nad maluchami przeważnie czuwa jeden opiekun. To uniemożliwia pojedyncze wyjście do toalety, bo nauczyciel nie ma z kim zostawić grupy.

Czytaj więcej o edukacji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szesciolatki;jednak;nie;pojda;do;szkoly;przynajmniej;na;razie,215,0,923863.html) Sześciolatki jednak nie pójdą do szkoły Rząd wstrzymał się z kontrowersyjną decyzją dotyczącą obowiązku szkolnego. Ale do pomysłu jeszcze wróci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t73837.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hall;na;efekty;reformy;edukacji;musimy;poczekac;do;2015;roku,109,0,901229.html) Hall wie, kiedy będą efekty reformy edukacji Prawie 5,5 miliona uczniów rozpoczyna nowy rok szkolny. Wraz z początkiem szkoły na uczniów czekają nowości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t97411.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;nie;chca;posylac;szesciolatkow;do;szkoly,71,0,900679.html) Za szkołą dla sześciolatków tylko bezdzietni W tym roku szkolnym rodzice po raz ostatni mają wybór.
KOMENTARZE
(0)