Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd PO już jutro zajmie się taśmami prawdy

0
Podziel się

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez Newsweek.

Zarząd PO już jutro zajmie się taśmami prawdy
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)
bErYELnV

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że jutro o 17 zwołano posiedzenie zarządu krajowego PO. Spotkanie ma dotyczyć nieprawidłowości w wyborach regionalnych partii na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

Jak poinformował sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec, do zarządu krajowego wpłynęło odwołanie kwestionujące przebieg zjazdu wyborczego w regionie lubuskim. Przewodniczącą partii została tam na kolejną kadencję Bożenna Bukiewicz, wygrywając kilkoma głosami z wiceministrem spraw wewnętrznych Marcinem Jabłońskim. W sprawie nieprawidłowości w lubuskiej PO list do premiera Donalda Tuska napisała przed kilkoma tygodniami posłanka PO Bożena Sławiak.

_ Nie mogę firmować swoim autorytetem działań Pani Przewodniczącej (chodzi o szefową lubuskiej Platformy Bożennę Bukiewicz), które mogę określić jako korupcyjne _ - napisała Sławiak. Zarząd partii prawdopodobnie zajmie się też doniesieniami medialnymi o domniemanych nieprawidłowościach przy wyborze władz dolnośląskiej PO. W sobotę dolnośląska PO wybrała Jacka Protasiewicza na swojego nowego szefa. Pokonał on dotychczasowego przewodniczącego struktur PO w regionie, Grzegorza Schetynę 11 głosami.

bErYELnX

W zamieszczonym w internecie tekście _ Dolnośląskie taśmy prawdy. Praca za głos na zjeździe _, _ Newsweek _ podał, że dotarł do nagrania, na którym słychać jak poseł PO Norbert Wojnarowski, stronnik Protasiewicza, obiecuje jednemu z delegatów, Edwardowi Klimce, załatwienie stanowiska w KGHM; w zamian chce oddania głosu na Protasiewicza. Protasiewicz zapewnia, że nie upoważniał nikogo, w tym posła PO Norberta Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu. Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez _ Newsweek _. Zdaniem Grupińskiego zjazd wyborczy PO na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony.

Czytaj więcej w Money.pl

bErYELoy
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)