Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zespół Macierewicza. Według premiera jest niebezpieczny

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk powiedział dzisiaj, że zespół do spraw katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza to niebezpieczny dla Polski kabaret.

Zespół Macierewicza. Według premiera jest niebezpieczny
(Reporter Poland)
bEDyUiBN

Premier Donald Tusk powiedział dzisiaj, że zespół do spraw katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza to _ niebezpieczny dla Polski kabaret _. Jak zaznaczył, nie jest w stanie udawać, że poważnie traktuje Macierewicza i jego zespół.

Premier był pytany na konferencji prasowej w Gdyni, czy jego zdaniem powinno dojść do konfrontacji zespołu smoleńskiego przy KPRM oraz parlamentarnego zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej. Do eksperckiej debaty w sprawie przyczyn katastrofy Tu-154M w Smoleńsku, w której mieliby wziąć członkowie zespołów Macieja Laska i Antoniego Macierewicza, wezwał prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

_ - Nie ma czegoś takiego jak komisja Macierewicza, jest z całą pewnością trwający od lat niebezpieczny dla Polski i nieśmieszący przynajmniej mnie kabaret w reżyserii pana Antoniego Macierewicza _ - odpowiedział premier.

bEDyUiBP

_ - Ja odpowiadam za państwo, a nie za ambicje polityków, którzy są w stanie zrobić najdziwniejszą rzecz albo najbardziej niebezpieczną rzecz wyłącznie dla własnego interesu politycznego _ - podkreślił szef rządu.

Jak dodał, w przeciwieństwie do niektórych komentatorów nie jest w stanie _ udawać, że poważnie traktuje Antoniego Macierewicza i jego zespół _. W zeszłym tygodniu prokuratura wojskowa ujawniła trzy protokoły z przesłuchań ekspertów zespołu parlamentarnego do spraw katastrofy smoleńskiej. Członkowie i eksperci zespołu nazwali to _ nagonką na świat polskiej nauki _. Zdaniem Macierewicza chciano doprowadzić, przez dezawuację ekspertów zespołu parlamentarnego, do tego, żeby nie doszło do ich debaty z członkami działającego przy KPRM zespołu kierowanego przez Laska.

Maciej Lasek przypomniał, że jego zespół jest gotowy do udziału w konferencji naukowej, w której każdy, kto ma udokumentowany dorobek w zakresie, w którym się będzie wypowiadał, będzie mógł wziąć udział, gdzie referaty będą podlegały co najmniej wstępnej ocenie przez niezależny komitet naukowy.

Z kolei Macierewicz przypominał, że zespół parlamentarny półtora roku temu zaproponował debatę z ekspertami rządowymi, ale _ Lasek zawsze jej unikał i przed nią uciekał _.

bEDyUiBV
Czytaj więcej w Money.pl
Były manipulacje przy raporcie z katastrofy? Kolejne starcie zespołów badających katastrofę smoleńską. Maciej Lasek oskarżył grupę parlamentarzystów pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza o niebywałą manipulację.
Tak uczcili pamięć katstrofy smoleńskiej Donald Tusk na Powązkach, Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu, a Marta Kaczyńska na Wawelu.
Ten zespół zakończy spór smoleński? Tusk podpisuje dokument Eksperci mają wyjaśnić, na czym polega _ cała ta smoleńska kampania kłamstw i bzdur _. Co na to Jarosław Kaczyński?
bEDyUiCq
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)