Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro chce europejskiej debaty o Euro 2012

0
Podziel się:

Europosłowie Solidarnej Polski składają wniosek, by Parlament Europejski jeszcze w maju zajął się tematem mistrzostw Euro 2012

Ziobro chce europejskiej debaty o Euro 2012
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Europosłowie Solidarnej Polski składają wniosek, by Parlament Europejski jeszcze w maju zajął się tematem mistrzostw Euro 2012 - powiedział Zbigniew Ziobro. Skrytykował on Komisję Europejską za decyzję o bojkocie mistrzostw.

_ - Dziś w Parlamencie Europejskim w czasie sesji chcemy domagać się, by została przeprowadzona debata na temat Euro 2012 i reguł fair play, które powinny być przestrzegane w sporcie i polityce _ - powiedział Ziobro. - _ Apelujemy do wszystkich innych grup w PE, by zechciały poprzeć nasz wniosek _ - dodał.

W jego ocenie Komisja Europejska _ nie powinna ponad głowami państw członkowskich podejmować decyzji w sprawie bojkotu _ mistrzostw.

Ziobro wyjaśnił, że europosłowie jego partii chcą, by debata odbyła się na sesji PE w Strasburgu 21-24 maja i dotyczyła nie tylko Euro 2012, ale i sytuacji na Ukrainie, bo _ te tematy siłą rzeczy zostały połączone przez polityków _. _ Jest uzasadnione, by można było dyskutować na temat reguł, które funkcjonują w życiu publicznym na Ukrainie, standardów praw człowieka, ale jednocześnie o tym, by nie krzywdzić Ukrainy i Polski, nie podejmować ponad głowami naszych narodów decyzji o bojkocie _ mistrzostw - oświadczył.

Europosłowie Solidarnej Polski występowali dziś w PE w biało-czerwonych szalikach i z kopią piłki Euro 2012. - _ Polscy europosłowie liczą, że taka debata skutkowałaby przyjęciem rezolucji przez PE _ - dodał Jacek Kurski. Rezolucja, _ upominając się o poszanowanie praw wolnościowych i humanitarnych (więzionej byłej premier) Julii Tymoszenko, jednoznacznie wzywałaby do niezakłócania sportowego święta, jakim jest Euro 2012, poprzez polityczny bojkot _ - wyjaśnił.

Przeciw bojkotowi Euro 2012 jest też polska delegacja we frakcji socjalistów i demokratów w PE. _ - Nie bojkotować Euro 2012, jeżeli chcemy pomóc Ukraińcom, to trzeba być i na Ukrainie, i w Polsce _ - powiedział Wojciech Olejniczak. Wezwał: _ - Apelujemy do wszystkich Europejczyków, by interesowali się tą wspaniałą imprezą, przyjechali do Polski i na Ukrainę _.

_ - Brak obecności na Euro 2012 znanych osób z UE, ze świata, spowoduje, że Ukraińcy odwrócą się od Unii Europejskiej _ - uważa Olejniczak. Według niego _ są inne możliwości, aby pomóc Julii Tymoszenko _, np. poprzez wywieranie nacisków politycznych na Ukrainę. _ Powinni to czynić politycy w Polsce i całej UE, ale nie należy do tego mieszać sportu _ - oświadczył.

Czego trzeba, by doszło do debaty Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej o bojkocie Euro 2012
Janukowycz zaprosił Komorowskiego. Pojedzie pod jednym warunkiem Bronisław Komorowski rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy. Co ustalili?
Prezydent apelował do wielu. Zareagował jeden Tylko jeden ukraiński deputowany zareagował na apel polskiego prezydenta o zmianę artykułów prawa kodeksu karnego, z których została skazana Julia Tymoszenko.
Tymoszenko już w szpitalu. Postawiła warunki Była premier Ukrainy została przewieziona z więzienia w Charkowie do miejscowego szpitala kolejowego, gdzie ma przejść kurację kręgosłupa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)