Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Turystyka. Warmia i Mazury w 2021 mają przeżywać oblężenie

25
Podziel się

Samorząd województwa spodziewa się, że Warmia i Mazury w 2021 r. będą równie popularne wśród turystów jak w tym roku. "Pandemia sprawia, że będziemy wybierać indywidualny wypoczynek w czystych, zielonych regionach" - uważa marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin.

Turystyka. Warmia i Mazury w 2021 mają przeżywać oblężenie
Warmia i Mazury popularne nawet w pandemii. Przyszły rok ma być rekordowy (Getty Images, Omar Marques)
bDJddQeZ

- Turystyka, ta światowa, krajowa oraz w regionie, bardzo mocno odczuła skutki pandemii COVID-19. Pozytywnym faktem w tej trudnej sytuacji branży jest ruch turystyczny w regionie odnotowany w III kwartale roku. Warmia i Mazury cieszyły się popularnością i jako jedyne województwo w tym okresie nie odnotowaliśmy w statystykach spadku turystów goszczących w regionie - powiedział PAP marszałek Brzezin.

Dodał, że samorząd województwa nie ustaje jednak w promocji turystycznej, którą prowadzi na wielu obszarach.

bDJddQfb

- Analizujemy też sytuację i przewidujemy, że zachowania turystów w roku 2021 będą zbliżone do tych z roku 2020. Będą preferowane czyste, zielone regiony i wypoczynek nastawiony na naturę, dlatego od jesieni kontynuujemy kolejne działania promocyjne, w partnerstwie z organizacjami turystycznymi - wyjaśnił.

Zobacz także: OZE w Polsce. W jakim kierunku zmierzamy?

Jak wynika z analiz samorządu, w trudnej sytuacji, w której znalazła się turystyka w 2020 r. w związku z pandemią COVID-19, koniecznością zamykania hoteli i ograniczenia wyjazdów turystycznych, pocieszającą informacją jest wysoki ruch turystyczny na Warmii i Mazurach w ostatnich miesiącach - od lipca do września.

bDJddQfh

Turyści odwiedzali region w tym czasie chętnie i ruch był porównywalny do analogicznego okresu 2019 r. To wyróżniło region spośród innych polskich województw.

Zainteresowaniem cieszył się odpoczynek w miejscach o dużych walorach przyrodniczych, w tym hotelach. Duże obłożenie dotyczyło też agroturystyki.

Gorzej sytuacja wyglądała natomiast w segmencie hoteli miejskich, w których większy udział ma turystyka biznesowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJddQfC
Źródło:
KOMENTARZE
(25)
Mazurka2020
2 miesiące temu
Mazury to nie tylko jeziora to też zaplecze, które w pewnym stopniu może zapewnić czystość środowiska. Na Mazury przyjeżdża dużo turystów,, którzy zapominają, że ta piękna, unikatowa natura jest nie powtarzalna, że to co się zniszczy czasami nie można odtworzyć. Mnie przeraża ilość petów w jeziorach. Czyżby kochani turyści nie zdawali sobie sprawy że zatruwają środowisko wodne. Plażowicze, którzy pety zakopują w piasku, którzy wchodzą do wody, żeby tylko się wysilać. To nieliczne uroki lata na Mazurach.
January
2 miesiące temu
Nie zaszczepieni nie będą mogli korzystać z turystyki. Więc 80% ludzi nie pojedzie na wypoczynek.
wodniak
2 miesiące temu
Polskie jeziora, to nie tylko Mazury. Pasmo pojezierzy ciągnie się od granicy z Niemcami do granicy z Litwą. Do pływania kajakami i rowerami wodnymi te mniejsze jeziora (do kilku km2 powierzchni) nadają się nawet bardziej, bo nie ma na nich tak silnych wiatrów i tak dużych fal, jak na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Te są raczej dla dużych żaglówek i jachtów.
bDJddQfD
Klu
2 miesiące temu
W tym roku minąłem spływ który miał ze sobą wielki głośnik , muzyka na cały regulator tak że chyba ryby ogłuszone wypływały do góry brzuchami
Gregory
2 miesiące temu
Byłem w lipcu w kruklankach towarzystwo było kulturalne szanowali innych i czystość środowiska zapłaciliśmy niedużo mogliśmy sami gotować posiłki więc wyszło fajnie tanio miło i zdrowo
...
Następna strona