Notowania

borat
23.04.2012 12:14

Borat ściąga zagranicznych turystów do Kazachstanu

Satyryczny film brytyjskiego komika Sachy Barona Cohena o reporterze Boracie z Kazachstanu, odebrany początkowo przez władze kazachskie bardzo negatywnie, przysporzył temu krajowi bardzo wielu zagranicznych turystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michael Bulcik/CC/Wikimedia)

_ - Od czasu, kiedy ten film wszedł na ekrany, Kazachstan wystawił dziesięć razy więcej wiz _ - tak _ efekt Borata _ opisuje kazachski minister spraw zagranicznych Jerżan Kazychanow.

Początkowo władze w Astanie obraziły się na film, którego pełny tytuł brzmi Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

Satyryczny obraz, przedstawiający Kazachstan w krzywym zwierciadle, znalazł się nawet na indeksie. Ostatecznie film brytyjskiego komika Sachy Barona Cohena o reporterze Boracie z Kazachstanu, przysporzył temu krajowi bardzo wielu zagranicznych turystów.

Ostatnio w Kuwejcie na zawodach sportowych tytułową melodię z tego filmu zagrano przez pomyłkę zamiast hymnu Kazachstanu. Astana poleciła swym ambasadom poinformowanie rządów, jaki jest prawdziwy hymn.

Nie ulega jednak kwestii, że _ Borat _ niezmiernie przyczynił się do popularyzacji Kazachstanu i władze w końcu to dostrzegły. _ - Dziękuję Boratowi za to, że ściąga do Kazachstanu turystów _ - oświadczył szef kazachskiej dyplomacji, cytowany przez agencję prasową Tengrinews.

Tagi: borat, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz