Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serbia
28.05.2010 18:14

Do Serbii już nie długo pojedziemy na dowód

Zgodę na to wyraził rząd w Belgradzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rząd w Belgradzie zgodził się, by obywatele 30 państw europejskich - krajów UE oraz Norwegii, Szwajcarii i Islandii - mogli wjeżdżać do Serbii, legitymując się na granicy jedynie ważnym dowodem osobistym - podała agencja prasowa Tanjug.

Szef resortu i wicepremier Ivica Daczić zapowiadał w zeszłym tygodniu, że decyzja weszłaby w życie w ciągu kilku miesięcy, po stworzeniu odpowiednich regulacji prawnych.

W jego ocenie jest to jeszcze jeden dowód na to, że _ Serbia jest zdecydowana na kontynuowanie integracji europejskiej _. Daczić wyraził przekonanie, że _ ta decyzja przyczyni się do umacniania wzajemnego zaufania i spotka się z dobrym oddźwiękiem wśród obywateli i politycznych struktur _ państw, których dotyczy.

W kwietniu Serbia tymczasowo zezwoliła obywatelom państw europejskich na przejazd przez swoje terytorium jedynie z dowodem osobistym, gdy ruch lotniczy w Europie został sparaliżowany przez wybuch wulkanu na Islandii.

19 grudnia ubiegłego roku Unia Europejska zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Serbii. Trzy dni później Serbia złożyła wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej.

Tagi: serbia, dowód osobisty, podróż, wakacje, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz