Notowania

rewolucja w egipcie
28.03.2011 17:02

Egipt stracił ponad miliard na rewolucji

Prawie 1,1 mld dolarów straciła egipska turystyka w wyniku styczniowych i lutowych zamieszek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lyng883/CC/Flickr)

*Rewolucji z przełomu stycznia i lutego zdecydowanie niekorzystnie odbiła się na egipskiej turystyce. jaka odbyła się na przełomie stycznia i lutego br. - poinformował PAP gubernator Południowego Synaju Mohamed Abdel Fadil Shousha. *

- _ Od 25 stycznia, kiedy to rozpoczęły się protesty w Kairze, do końca lutego straciliśmy ok. 1,1 mld dolarów z działalności turystycznej _ - powiedział gubernator Południowego Synaju Mohamed Abdel Fadiul Shousha. Jak dodał jedna trzecia tej sumy dotyczy jego regionu.

Poinformował również, że w marcu 2010 r. hotele miały ponad 50-proc. wskaźnik rezerwacji. W tym roku, w tym samym miesiącu, jest to ok. 27 proc.

W ocenie gubernatora, do dwóch miesięcy liczba turystów powinna powrócić do poziomu sprzed roku. - _ Planujemy, że w kwietniu odwiedzi nas tyle samo ludzi, co przed rokiem. Choć na pewno nie uda nam się odzyskać utraconego ponad miliarda dolarów _ - powiedział Fadiul Schousha.

Jak zaznaczył, turystyka stanowi około 16 proc. PKB Egiptu. W ubiegłym roku było to 11 mld dolarów, z czego jedna trzecia tej kwoty pochodziła z turystyki w Sharm el Sheikh. Zaznaczył, że w tym roku będzie to mniejsza liczba, nie powiedział jednak o ile.

- _ W styczniu i lutym w Sharm el Sheikh było bardzo mało urlopowiczów. Na pewno nie osiągniemy 16 proc. PKB z turystyki. Wpłynie to też na tempo rozwoju naszej gospodarki, które po zamieszkach spowolniało _ - stwierdził.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t130194.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/6;5;tys;polakow;w;egipcie;zbankrutuje;kilkanascie;biur;podrozy,92,0,761436.html) 6,5 tys. Polaków w Egipcie. Zbankrutuje kilkanaście biur podróży? Egipt i Tunezja to 80 proc. oferty niektórych polskich biur podróży.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t86180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gdy;egipt;i;tunezja;traca;turystow;inni;zyskuja;nie;musi;byc;drozej,129,0,766081.html) Gdy Egipt i Tunezja tracą turystów inni zyskują. Nie musi być drożej Turcja, Hiszpania i Grecja skorzystają na bliskowschodniej rewolcie. Zobacz ile kosztują wakacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t33718.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/traca;przez;zamieszki;20;mln;funtow,251,0,768763.html) Tracą przez zamieszki. 20 mln funtów Biuro podróży Thomas Cook spodziewa się, że o tyle spadną zyski przez niepokoje w Afryce.
Tagi: rewolucja w egipcie, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz