Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja najpopularniejsza na świecie. Obroniła pozycję

0
Podziel się:

Następne w rankingu turystycznej popularności są USA Chiny i Hiszpania.

Francja najpopularniejsza na świecie. Obroniła pozycję
(Jaspe/Dreamstime)
bELmsqoR

*Następne w rankingu turystycznej popularności są USA Chiny i Hiszpania *- podała Światowa Organizacja Turystyki UNWTO.

Oficjalny ranking zostanie opublikowany w styczniu przyszłego roku, jednak - według sekretarza generalnego UNWTO Taleba Rifaia - dwa pierwsze miejsca w tym zestawieniu są już przesądzone.

Nie jest pewne, kto zajmie w tym roku trzecie miejsce, gdyż Chiny i Hiszpania odnotowały do tej pory podobną liczbę turystów. Wydaje się jednak - zdaniem szefa UNWTO - że to właśnie Państwo Środka ma większe szanse na zajęcie miejsca na podium.

bELmsqoT

Światowa Organizacja Turystyki zaznacza, że kończący się rok przyniósł poprawę sytuacji w światowej turystyce. Według niepełnych jeszcze danych, wzrost liczby turystów w 2010 roku wyniesie 5-6 proc. w porównaniu do najgorszego od 60 lat pod względem światowej turystyki roku 2009.
_ - Chiny zdecydowały kilka lat temu, że turystyka powinna być filarem ich gospodarki i to działa _ - podkreślił Rifai. Dodał, że ten kraj w 2000 roku gościł tylko 8 milionów turystów, podczas gdy w ubiegłym było ich już sześć razy więcej.

Według sekretarza generalnego UNWTO, centrum światowej turystyki przesuwa się w stronę Chin, generalnie - w kierunku Azji. Coraz więcej przybyszy goszczą Korea Południowa i państwa południowo-wschodniej części kontynentu azjatyckiego.

W ubiegłym roku w rankingu również zwyciężyła Francja, która przyjęła 74,2 mln turystów, za nią uplasowały się USA z 54,9 mln odwiedzających. Kolejne miejsce zajęły wówczas Hiszpania (52,2 mln) i ChRL (50,9 mln).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t83925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rostowski;w;rankingu;financial;times,21,0,729621.html) Rostowski w rankingu "Financial Times" Polski minister na drugim miejscu listy szefów resortów finansów 19 państw UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t87574.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/wyjazd;na;narty;pomysl;o;ubezpieczeniu,69,0,726597.html) Wyjazd na narty? Pomyśl o ubezpieczeniu Leczenie za granicą może być bardzo kosztowne. Zobacz, gdzie warto mieć polisę.
bELmsqpu
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)