Notowania

wakacje 2012
29.03.2012 06:20

Gdzie na wakacje? Turyści wybrali najatrakcyjniejsze miejsce

Warszawie, nominowanej do tego tytułu, nie udało się wejść do pierwszej dziesiątki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Porto zostało zwycięzcą tegorocznego konkursu na najbardziej atrakcyjny cel wyjazdów turystycznych w Europie. * *Warszawie, * *nominowanej do tego tytułu, nie udało się wejść do pierwszej dziesiątki.

Poza stolicą Polski w gronie finalistów znalazło się 19 innych miast Starego Kontynentu. Zgłoszenia tych 20 kandydatur dokonało kilkuosobowe jury stowarzyszenia ECC. Wyselekcjonowane miasta były przedmiotem trwającego trzy tygodnie głosowania internautów z całego świata.

- _ W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu postanowiliśmy oddać głos konsumentom. To oni za pośrednictwem internetu dokonali wyboru najbardziej atrakcyjnego turystycznie miejsca w Europie _ - powiedział portugalskiej telewizji TVI24 przedstawiciel organizatorów.

Wśród prawie 213 tys. internautów, którzy wybierali spośród 20 europejskich miast, najwięcej głosów zdobyło Porto. Portugalskie miasto położone nad Oceanem Atlantyckim wyprzedziło Wiedeń, Dubrownik, Pragę, Brukselę, Berlin oraz Budapeszt. W pierwszej dziesiątce znalazła się również Lizbona, a także Florencja i Edynburg.

W uzasadnieniu zgłoszonej kandydatury jury uznało Porto za miasto zasługujące na uwagę konsumentów za sprawą swoich urokliwych parków, pięknych muzeów, zabytkowego centrum oraz szerokiej gamy sklepów z markową odzieżą, jak też bogatej oferty słynnych miejscowych win porto. Dzięki zwycięstwu w konkursie, Porto będzie mogło wykorzystywać logo _ Wybór Europejskiego Konsumenta _ w ciągu tego roku w akcjach promujących miasto.

European Consumer Choice jest konsumencką organizacją non-profit z siedzibą w Brukseli. W organizowanych corocznie konkursach wybiera ona najlepszą ofertę z dziedziny turystyki, przemysłu oraz wzornictwa uwzględniając kryteria jakości i innowacyjności.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzięki religii zyskują ponad miliard euro Szacuje się, że pielgrzymi stanowią już 10 proc. wszystkich osób spędzających urlop w Portugalii.
W zadłużonym kraju znaleźli sposób na kryzys Pomimo spadku obrotów portugalskiego sektora turystycznego, firmy, które postawiły na atrakcyjne promocje, mają się dobrze.
Ten kraj chce imigrantów. Starych i bagatych Portugalskie ministerstwo gospodarki zaprezentuje na jesieni program przekształcenia Portugalii w europejską Florydę. Bazuje on na przyciąganiu do tego kraju emerytów z bogatych państw Europy Północnej.
Tagi: wakacje 2012, wakacje, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz