Notowania

earl
30.08.2010 06:46

Huragan Earl zbliża się do Karaibów

Z powodu tropikalnego sztormu na Atlantyku linie lotnicze wstrzymały loty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Tropikalny sztorm Earl na Atlantyku osiągnął w niedzielę siłę huraganu wiejącego z prędkością 140 km/godz i przesuwa się w kierunku zachodnim w stronę wysp Morza Karaibskiego - poinformowało amerykańskie Centrum ds. Huraganów w Miami. *

Earl znajdował się w niedzielę wieczorem w odległości 385 km na wschód od wyspy St.Martin (St. Maarten) i przesuwa się na zachód w tempie około 22 km/godz.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem, wysokimi falami i innymi zjawiskami towarzyszącymi huraganom ogłoszono dla popularnych wśród turystów wysp m. in. Antigui, St.Kitts, Anguilli, St.Maarten i Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Wzmożone środki ostrożności zalecono też mieszkańcom i turystom na Amerykańskich Wyspach Dziewiczych i w Portoryko. Karaibskie linie lotnicze LIAT odwołały 41 lotów i wstrzymały dokonywanie nowych rezerwacji.

Prognozy przewidują, że Earl zmieni kierunek na północno zachodni i będzie przesuwał się wzdłuż wschodnich wybrzeży USA. Przedtem jednak przejdzie w ciągu najbliższych godzin nad łańcuchem Wysp Zawietrznych.

Na Atlantyku znajduje się też drugi huragan Danielle jednak w niedzielę osłabł i jest obecnie klasyfikowany w kategorii 4 z wiatrem około 130 km/godz. Prognozy przewidują, że nie zagrozi lądowi stałemu i będzie dalej słabł.

Czytaj w Money.pl

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: earl, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz