Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
metro
25.08.2010 15:47

Jesienią Londyn zaleje fala strajków

Pracownicy metra rozpoczną 6 września serię kilku akcji protestacyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lviggiano/CC/Flickr)

*Tysiące pracowników londyńskiego metra rozpoczną 6 września serię czterech jednodobowych strajków w proteście przeciwko planowanej redukcji zatrudnienia, w tym w kasach biletowych - poinformowały związki zawodowe. *

Kolejne akcje strajkowe planowane są na 3 października, 2 i 28 listopada. Według związków zawodowych pracowników transportu (RMT) w akcjach strajkowych weźmie udział około 10 tys. zatrudnionych - od maszynistów po personel stacji metra.

Eksperci szacują, że każdy dzień strajku pracowników metra będzie kosztował Londyn 48 mln funtów (prawie 75 mln dolarów).
Sekretarz generalny RMT Bob Crow powiedział, że planowane redukcje są nie do przyjęcia. Związki wyrażają przekonanie, że likwidacja 800 etatów i ograniczenie czasu pracy kas biletowych sprawi, że sieć metra stanie się mniej bezpieczna dla użytkowników.

Zarząd londyńskiego metra utrzymuje, że redukcja zatrudnienia odzwierciedla fakt, iż pasażerowie coraz częściej kupują bilety online lub w automatach, a nie w kasach na stacji. Zdaniem zarządu zmniejszenie zatrudnienia nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo.

_ - Nasze stacje będą w dalszym ciągu mieć pełną obsadę przez cały czas działania metra _ - powiedział dyrektor strategiczny londyńskiej kolejki podziemnej Richard Parry.

Tagi: metro, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz