Notowania

samolot
30.03.2010 17:02

Jest już letni rozkład lotów w całym kraju

Na polskim rynku pojawi się nowy przewoźnik Royal Air Maroc z Maroka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) zatwierdził na najbliższy sezon letni 52 rozkładów zagranicznych przewoźników lotniczych, regularnie latających do i z Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

Przewozy regularne - pasażerskie i transportowe - wykonywać będzie 37 przewoźników.

W sezonie letnim tego roku na polskim rynku pojawi się nowy przewoźnik Royal Air Maroc z Maroka, który będzie regularnie latał z Warszawy do Casablanki. Uruchomienie regularnych połączeń zapowiedział również ukraiński przewoźnik Ukraine International Airlines na trasie Warszawa - Symferopol.

Regularne przewozy w nowym sezonie całkowicie zawiesili trzej przewoźnicy:

* słowacki Danube Wings na trasach z Warszawy do Bratysławy i Popradu,
* duński Cimber Air, wykonujący połączenia z Wrocławia do Kopenhagi
* hiszpański Vueling na trasie Warszawa - Barcelona.

Według danych ULC, najszerszą ofertę przewozów regularnych mają: Wizz Air Hungary - 83 połączenia, Ryanair - 82 połączeń, Norwegian - 16, EasyJet - 8.

Najbardziej popularnym portem lotniczym w Polsce jest Warszawa - przewozy do i ze stolicy oferuje 29 zagranicznych przewoźników.

Na kolejnych miejscach w rankingu portów są: Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice, Rzeszów, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz i Wrocław.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Bilety z Okęcia już latem podrożeją ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bilety;z;okecia;juz;latem;podrozeja,65,0,604225.html )
* [ Linie lotnicze testują biopaliwa ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/linie;lotnicze;testuja;biopaliwa,251,0,602875.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: samolot, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz