Notowania

lotniska w polsce
10.04.2012 14:16

Lotnisko we Wrocławiu obsłużyło więcej pasażerów

Ponad 121 tys. pasażerów obsłużył w marcu 2012 r. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

Ponad 121 tys. pasażerów obsłużył w marcu 2012 r. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika. To ponad 10 proc. więcej, niż w marcu 2011 r. Wzrost zanotowano głównie w sektorze połączeń czarterowych i krajowych.

Jak poinformował dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Jarosław Sztucki, w ciągu całego pierwszego kwartału utrzymywana jest stabilna tendencja wzrostowa, spowodowana m.in. większą liczbą połączeń krajowych i zagranicznych.

Władze lotniska przewidują, że w drugim kwartale rozwój ruchu lotniczego w poszczególnych sektorach będzie jeszcze bardziej dynamiczny. - _ Wraz z uruchomieniem bazy Ryanair do rozkładu weszło aż 7 nowych połączeń, w tym tak atrakcyjne w sezonie wakacyjnym jak: Kreta Chania, Malta, Wenecja-Treviso czy Piza. Dzięki temu dynamika wzrostu w tym sektorze może sięgnąć nawet 20 proc. _ - dodał Sztucki.

Na marcowy wynik złożyły się natomiast m.in. znakomite dane z sektora połączeń czarterowych, w którym wzrost wyniósł ok. 80 proc. O blisko 20 proc. więcej pasażerów obsłużono w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych, a wzrost w liczbie pasażerów lotów krajowych wyniósł ponad 31 proc. Jedyny sektor, w którym nie zanotowano wzrostów, stanowią połączenia niskokosztowe, a spadek wyniósł tam 0,4 proc.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy terminal za 300 mln. 40 nowych lotów Blisko 40 kierunków regularnych znalazło się w nowym rozkładzie lotów wrocławskiego Portu Lotniczego.
Terminal kosztował 300 mln zł. Odleciał pierwszy samolot Lotnisko przejdzie prawdziwy test jednak dopiero jutro.
Tagi: lotniska w polsce, wrocław, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz