Notowania

Gdańsk
19.03.2010 15:35

Nowa inwestycja na gdańskim lotnisku

Budimex rozbuduje płytę postojową. Teraz mieści się tam 19 maszyn. Będzie miejsce dla 42.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przedstawiciele Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i spółki Budimex SA podpisali umowę na rozbudowę płyty postojowej. Teraz na płycie mieści się 19 maszyn; po zrealizowaniu inwestycji zmieszczą się 42 samoloty.

Prezes Portu Lotniczego Włodzimierz Machczyński poinformował, że w okresie letnim - dzięki wykorzystaniu stanowisk do odladzania - na gdańskim lotnisku jednocześnie będzie mogło stać 46 maszyn. Prezes uważa, że dzięki nowej płycie możliwa będzie większa rotacja samolotów.

Dyrektor rejonu północ budownictwa komunikacyjnego Budimex, Dariusz Taraszkiewicz powiedział, że płyta zostanie zbudowana za prawie 28 mln zł. Zgodnie z umową, inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 20 miesięcy. Zapewnił, że Budimex ma doświadczenie i specjalistyczny sprzęt do wykonania betonowych powierzchni.

Budowa płyty postojowej na gdańskim lotnisku jest jedną z trzech kluczowych inwestycji, które mają być zrealizowane w porcie przed rozpoczęciem Euro 2012. Wartość wszystkich prac jest szacowana na 455 mln zł. W tym roku podpisano już umowy na budowę terminalu i drogi kołowania.
Machczyński poinformował dziennikarzy, że prace ziemne przy budowie terminalu rozpoczną się pod koniec marca, a płyty postojowej i drogi kołowania za kilka tygodni. Dzięki tym inwestycjom, port będzie mógł obsłużyć do 5 mln pasażerów rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ponad miliard zł na inwestycje na Okęciu ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/ponad;miliard;zl;na;inwestycje;na;okeciu,179,0,600243.html )
Tagi: Gdańsk, bdx, rch, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz