Notowania

remont okęcia
04.09.2010 08:28

Okęcie w remoncie, będą utrudnienia dla pasażerów

Modernizacja pasa startowego potrwa cały weekend i przez dwa kolejne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Modernizacja pasa startowego potrwa cały weekend i przez dwa kolejne. Na Okęciu przez weekend będą mogły lądować tylko małe samoloty, przewożące do sześćdziesięciu pasażerów.

Rzecznik LOT-u Jacek Balcer zwraca uwagę na to, że utrudnienia w podróżowaniu nie będą dotyczyć jedynie sobót i niedziel. Samolot, który odlatuje w poniedziałek rano, na lotnisku powinien być bowiem w niedzielę wieczorem, tymczasem tego dnia nie może on tam wylądować. Rzecznik LOT-u apeluje więc do pasażerów, aby dokładnie sprawdzali terminy lotów u swoich przewoźników.

LOT musiał anulować 500 operacji lotniczych planowanych na najbliższe weekendy. Jacek Balcer powiedział, że najwięcej odwołano przelotów krajowych. To dlatego, że są one traktowane przez pasażerów jako transport do Warszawy na inny samolot zagraniczny. Zdarzały się więc takie sytuację, że na lot na terenie kraju bilet kupował tylko jeden pasażer.

W ten weekend LOT odwołał najwięcej lotów, bo około 50 procent. Część rejsów została przeniesiona do innych miast. W dwa następne weekendy liczba anulowanych lotów nie przekroczy 25 procent. **

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lot;uruchamia;nowe;polaczenia;na;wschod,160,0,642720.html) LOT uruchamia nowe połączenia na Wschód W tym roku ruszy 10 nowych połączeń międzynarodowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t37536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/budimex;zmodernizuje;pas;startowy;na;okeciu,72,0,638280.html) Budimex zmodernizuje pas startowy na Okęciu Wartość netto oferty wynosi 73,5 mln złotych. Prace mają być wykonane w ciągu 14 miesięcy.

Tagi: remont okęcia, okęcie, samoloty, remont, utrudnienia, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz