Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Okęcie znów w remoncie. Łódź przejmuje samoloty

0
Podziel się

W poprzedni weekend łódzki port obsłużył ponad 70 rejsów. Przyjęto 19 tys. pasażerów.

Okęcie znów w remoncie. Łódź przejmuje samoloty
(PAP/Radek Pietruszka)
bDKnMZaZ

Już po raz drugi we wrześniu port lotniczy im. Reymonta w Łodzi rozpoczął w nocy z piątku na sobotę obsługę rejsów przejętych z remontowanego lotniska Chopina w Warszawie.

W poprzedni weekend łódzki port obsłużył ponad 70 rejsów, przez lotnisko przewinęło się ponad 19 tys. pasażerów.

Jak poinformowała w sobotę rano rzeczniczka _ Reymonta _ Katarzyna Dobrowolska, w ten weekend planowano, że w Łodzi przyjętych będzie 45 lotów.

bDKnMZbb

_ - Jednak już wiadomo, że będzie ich więcej. W Łodzi wylądował samolot rządowy, z którego wysiadł m.in. prezydent miasta Tomasz Sadzyński. Wchodził on w skład delegacji, która towarzyszyła premierowi Donaldowi Tuskowi w oficjalnej wizycie w Indiach i Wietnamie _ - powiedziała. Dodała, iż niewykluczone jest, że w Łodzi lądować będą małe, wyczarterowane samoloty.

Do Łodzi czasowo przeniosły się regularne linie Wizz Air i Norwegian Air Shuttle oraz czarterowe LOT Charters, Air Italy Polska, Travel Service, Eurocypria i Small Planet. Ponieważ Terminal nr 2 na łódzkim lotnisku może pomieścić maksymalnie 500 osób, dla pasażerów ustawiono też namioty, w których jest tymczasowa poczekalnia i punkt gastronomiczny; do terminalu prowadzi też zadaszony tunel. Namioty są ogrzewane.

Zwiększono liczbę miejsc parkingowych. Wprowadzono zakazu ruchu samochodowego pod terminal nr 2; nie obowiązuje on jednak osób niepełnosprawnych. Ruchem wokół lotniska kieruje policja oraz patrole straży miejskiej. Więcej jest też funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Według rzeczniczki, podobnie jak przed tygodniem, tak i teraz wszystko przebiega na razie sprawnie i zgodnie z planem. O godz. 6 rano odprawiane były cztery Boeingi 737 linii Wizz Air.

bDKnMZbh

Łódzkie lotnisko dodatkowe loty będzie obsługiwać - oprócz tego weekendu - jeszcze w dniach 17-19 września.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t110036.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/remont;na;okeciu;laduja;tylko;male;maszyny,251,0,670459.html) Remont na Okęciu, lądują tylko małe maszyny Większe samoloty startują i lądują w innych miastach: w Łodzi, Krakowie, Katowicach i Gdańsku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t110029.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/okecie;w;remoncie;beda;utrudnienia;dla;pasazerow,143,0,670351.html) Okęcie w remoncie, będą utrudnienia dla pasażerów Modernizacja pasa startowego potrwa cały weekend i przez dwa kolejne.
bDKnMZbC
turystyka
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)