Notowania

Przejdź na
lotnisko
04.03.2010 15:00

Pierwszy skaner ciała na lotnisku w Rzymie

Na razie skaner funkcjonować będzie eksperymentalnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brett_gullborg/CC/Flickr)

*Na rzymskim lotnisku Fiumicino uroczyście oddano do użytku pierwszy we Włoszech skaner ciała. W wydarzeniu udział wzięło kilku ministrów. Na razie skaner funkcjonować będzie eksperymentalnie. *

Urządzenie zainstalowano na terminalu numer 5, z którego odlatują samoloty do USA. Eksperymentalna faza jego użytkowania przez 4-6 tygodni potrwa około półtora miesiąca. Oznacza to, że w tym czasie kontroli tej będą poddawani tylko ci pasażerowie, którzy się na to zgodzą.

*Pasażerowie mają prawo odmówić poddania się kontroli *przy użyciu skanerów, gdyż nie jest ona obowiązkowa. W takim wypadku mogą oni wybrać tradycyjną rewizję osobistą.Skaner uroczyście podłączyli szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego Vito Riggo wraz z ministrami transportu Altero Matteolim i zdrowia Ferruccio Fazio.

Minister zdrowia zapewnił, że skanery nie stanowią zagrożenia. Szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego podkreślił zaś, że fale, emitowane przez maszynę nie są bardziej szkodliwe od tych z urządzeń działających w domach.

W sumie na włoskich lotniskach w Rzymie, Mediolanie i Wenecji ma zostać zainstalowanych 15 skanerów ciała. Cena jednego to 150 tysięcy euro.

Czytaj w Money.pl
*Okęcie pracuje bez zmian, nie ogłosiło alarmu * Port nie dostał specjalnych wytycznych po incydencie w samolocie Northwest Airlines.
*Alarm na europejskich lotniskach * Obowiązują zaostrzone środki ostrożności i wzmożone kontrole osobiste pasażerów lecących do USA.
*"Al-Kaida testuje nowy rodzaj ładunku wybuchowego" * Jeden z pasażerów znajdujących się na pokładzie samolotu Northwest Airlines, lecącego z Amsterdamu do Detroit, usiłował dokonać na pokładzie zamachu bombowego
Tagi: lotnisko, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz