Notowania

okęcie
17.03.2010 19:33

Ponad miliard zł na inwestycje na Okęciu

Na lotnisku ma powstać m.in. nowy hotel, wyremontowane będą też terminale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Około 1 mld 300 mln zł na inwestycje zamierzają przez najbliższe 4 lata przeznaczyć władze warszawskiego lotniska im. F. Chopina - poinformował dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego _ Porty Lotnicze _ Michał Marzec.

Chodzi m.in. o rozbudowę i modernizację Terminalu 1 i jego integrację z Terminalem 2, modernizację dróg startowych i budowę hotelu. Wszystko po to,_ aby spełnić odpowiednie warunki bezpiecznej eksploatacji lotniska. _

W 2009 r. warszawskie Okęcie obsłużyło 8 mln 282 tys. pasażerów.
Jak poinformował Marzec, planowane i już przeprowadzane przez port inwestycje finansowane są ze środków własnych PPL, a także kredytów komercyjnych i z funduszy unijnych.

_ - Od wielu lat przedsiębiorstwo nie korzysta ze środków pochodzących z budżetu państwa. Jesteśmy samowystarczalni finansowo, co czyni nas wiarygodnym podmiotem biznesowym _ - powiedział dyrektor.

Według szacunków PPL, do 2014 r. przedsiębiorstwo chce uzyskać ze środków unijnych prawie 150 mln zł.

Przedsiębiorstwo Państwowe _ Porty Lotnicze _ zarządza lotniskami w Warszawie i Zielonej Górze. Ma też udziały w większości spółek zarządzających regionalnymi portami lotniczymi - m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i w Szczecinie.

Marzec poinformował, że w tym roku PPL może przestać zarządzać lotniskiem w Zielonej Górze. _ - W tej chwili prowadzimy intensywne rozmowy z samorządem wojewódzkim. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku powinien zostać powołany podmiot gospodarczy, który miałby przejąć zarządzanie tym lotniskiem _ - powiedział.

* [ **PLL** **LOT** negocjuje warunki zwolnień pracowników ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pll;lot;negocjuje;warunki;zwolnien;pracownikow,64,0,594496.html )
* [ **Okęcie** inwestuje 1,2 mln zł w nowe zabezpieczenia ]( http://news.money.pl/artykul/okecie;inwestuje;1;2;mln;zl;w;nowe;zabezpieczenia,162,0,579234.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: okęcie, business news, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz