Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pozew przeciwko państwu za odwołane wakacje

0
Podziel się:

W odzyskaniu pieniędzy za odwołaną wycieczkę mogą pomóc przepisy unijne. Te bowiem stanowią, że w takich sytuacjach państwo powinno nas chronić.

Pozew przeciwko państwu za odwołane wakacje
(Adrianlew/Dreamstime)

Do sądu trafił właśnie pierwszy pozew przeciwko Skarbowi Państwa w związku z niewypłacalnością biura podróży.

O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Czytamy w niej, że w odzyskaniu pieniędzy za odwołaną wycieczkę mogą pomóc przepisy unijne. Te bowiem stanowią, że w takich sytuacjach państwo powinno nas chronić.

Jak zwraca uwagę radca prawny reprezentujący pozywającego Piotr Cybula z kancelarii Bielański i Wspólnicy, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wielokrotnie wskazywał, że przepisy nakładają na państwa członkowskie obowiązek wprowadzenia systemu, który zapewnia klientowi zwrot pełnej wpłaty za imprezę turystyczną.

Takie sytuacje nie powinny mieć już miejsca, gdy wejdzie w życie ustawa powołująca do życia Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wtedy zabezpieczenia biur podróży będą wyższe, a pieniędzy po upadku touroperatora ma wystarczyć zarówno na sprowadzenie jego klientów zza granicy, jak i zwrócenie pieniędzy tym, którzy na wczasy nie wyjadą.
Więcej w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Pozew przeciwko OK Services Travel Kilkudziesięciu oszukanych klientów niewypłacalnego biura podróży OK Services Travel będą wspólnie walczyć o pieniądze.
Państwo zrealizowało ponad 90 procent planu Po lipcu resort finansów ma sfinansowane 91 procent potrzeb pożyczkowych państwa na 2013 rok, czyli 132,6 miliarda złotych, a poziom długu krajowego wyniósł 559,9 mld złotych.
turystyka
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)