Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair zostaje do października na Lotnisku Chopina

0
Podziel się:

Irlandzki przewoźnik miał pozostać na Okęciu do 2 września.

Ryanair zostaje do października na Lotnisku Chopina
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEzXhZx

*Irlandzki Ryanair na razie nie wraca na lotnisko w Modlinie, pozostanie na warszawskim Lotnisku Chopina do 26 października - poinformował przewoźnik. *

_ Ryanair będzie operował swoje loty do i z Lotniska Chopina do 26 października 2013 roku, celem ułatwienia pasażerom dostępu do Warszawy. Ryanair serdecznie przeprasza pasażerów, za wszelkie spowodowane niedogodności. Rozmowy z lotniskiem Warszawa Modlin są nadal prowadzone _ - poinformowała spółka w komunikacie.

Napisano, że dalsze informacje na temat rozmów Ryanaira z lotniskiem Modlin będą publikowane na stronie internetowej przewoźnika.

bEEzXhZz

Według wcześniejszych zapowiedzi, Ryanair miał pozostać na Lotnisku Chopina do 2 września. W ubiegłym tygodniu węgierski Wizz Air poinformował, że pozostaje na stałe na warszawskim Lotnisku Chopina. Prezes firmy Jozsef Varadi powiedział, że stracił zaufanie do lotniska w Modlinie.

Lotnisko w Modlinie od 3 lipca, po ponad półrocznej przerwie, może ponownie przyjmować duże samoloty pasażerskie. W sobotę wylądował tam pierwszy samolot czarterowy z Grecji.

22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych na modlińskim lotnisku - odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły tam wykonywać operacji lotniczych.

Pod koniec zeszłego roku generalny wykonawca drogi startowej, firma Erbud, został zobowiązany do wykonania napraw gwarancyjnych. Na początku stycznia wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego polecił wykonanie kompleksowych napraw pasa. Erbud w ramach prac naprawczych wymienił 26 cm wierzchniej warstwy betonu na obu progach pasa.

bEEzXhZF

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2012 r. na lotnisku odprawiono łącznie ponad 9,5 mln pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwszy samolot wylądował w Modlinie O tym, że samolot chce lądować w Modlinie, władze lotniska dowiedziały się w piątek.
Wizz Air zostaje na lotnisku Chopina Lotnisko w Modlinie od 3 lipca, po ponad półrocznej przerwie, może ponownie przyjmować duże samoloty pasażerskie.
Modlin nie ma strat ani przychodów Lotnisko w Modlinie od 3 lipca, po ponad półrocznej przerwie, może ponownie przyjmować duże samoloty pasażerskie.
bEEzXiaa
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)