Notowania

lotnisko
02.11.2010 16:07

Są nowe rozkłady lotów. Mniej połączeń na zimę

Rejsy z Polski zawiesiło dwóch przewoźników: Blue Air i Transavia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

Urząd Lotnictwa Cywilnego zatwierdził na najbliższy sezon zimowy 52 rozkłady zagranicznych przewoźników lotniczych, regularnie latających do i z Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. Rejsy na zimę zawiesiło dwóch przewoźników.

Regularne przewozy zawiesił rumuński Blue Air na trasie z Warszawy do Larnaki oraz francuski Transavia France obsługujący połączenia z Krakowa do Paryża (Orly).

Według danych ULC, najszerszą ofertę przewozów regularnych na najbliższy sezon mają: Wizz Air Hungary - 70 połączeń, Ryanair - 64, Norwegian - 9, EasyJet - 8.

W porównaniu z sezonem letnim, Wizz Air Hungary zmniejszył liczbę połączeń z 83 tras do 70, a Ryanair z 82 do 64. ULC zauważył, że część połączeń obsługiwanych przez linie lotnicze charakteryzuje się sezonowością i jest zawieszana na zimę np. trasy na Cypr, do Bułgarii, Chorwacji, Włoch czy Hiszpanii.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t85906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;coraz;chetniej;lataja;samolotami,61,0,649533.html) Polacy coraz chętniej latają samolotami

Najbardziej popularnym portem lotniczym w Polsce jest Warszawa - przewozy do i ze stolicy oferuje 27 zagranicznych przewoźników. Na kolejnych miejscach w rankingu portów są: Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice, Rzeszów, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz i Wrocław.

Sezon zimowy rozpoczął się ostatniego dnia października i potrwa do końca marca.

Tagi: lotnisko, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz