Notowania

tatry
01.11.2012 12:01

Szlaki w Tatrach słowackich zamknięte na zimę

W Tatrach słowackich zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne, położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Klag/REPORTER)

*W Tatrach słowackich od dziś zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne, położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk. Ze względu na bezpieczeństwo i ochronę przyrody nie można po nich wędrować do 15 czerwca przyszłego roku. *

Ograniczenie po południowej stronie Tatr oznacza, że zamknięte są również wszystkie wysokogórskie przejścia graniczne, zatem turyści wędrujący po polskiej części gór nie mogą schodzić na stroną słowacką.

Łącznie w Tatrach Wysokich, Zachodnich i Bielskich zostało zamkniętych 230 km oznaczonych szlaków turystycznych.

Jak informują słowackie Lasy Państwowe Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP), na wysokogórskie szlaki po południowej stronie Tatr mogą wchodzić tylko członkowie organizacji alpinistycznych, zgodnie z przepisami TANAP.

Za wejście na teren, który został zamknięty dla ruchu turystycznego ze względu na ochronę przyrody, grożą mandaty. Po stronie polskiej wszystkie szlaki turystyczne są otwarte przez cały rok.

Na okres zimowy w czwartek została też zamknięta Jaskinia Mroźna, położona w Dolinie Kościeliskiej.

W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach turystycznych w Tatrach panują zimowe warunki. Szlaki znajdują się pod cienką warstwą śniegu i w wielu miejscach są mocno oblodzone. Wieje silny wiatr, który w części reglowej może powodować łamanie drzew i gałęzi, a w wyższych partiach Tatr uniemożliwiać bezpieczne poruszanie się.

Tagi: tatry, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz