Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turyści częściej odwiedzają Hiszpanię

0
Podziel się:

Niemal 57 mln zagranicznych turystów spędziło w zeszłym roku wakacje w Hiszpanii. To więcej o 8,1 proc. niż rok wcześniej.

Turyści częściej odwiedzają Hiszpanię
(Taylor Wimpey Espana/CC/Flickr)
bETSJOoR

Niemal 57 mln zagranicznych turystów spędziło w zeszłym roku wakacje w Hiszpanii. To więcej o 8,1 proc. niż rok wcześniej - wynika z danych ministerstwa przemysłu, turystyki i handlu.

Nadal Brytyjczycy i Niemcy są najliczniejszą grupą spędzającą wakacje w Hiszpanii. W 2011 roku przyjechało ich - odpowiednio - o 9,1 i 3 proc. więcej - powiedział na konferencji prasowej minister Jose Manuel Soria.

Do Hiszpanii przyjechało też w ubiegłym roku o 8,5 proc. więcej Włochów, a Skandynawów - o 8,4 proc. Także więcej - o 4,6 proc. - Francuzów spędzało wakacje w tym kraju.

bETSJOoT

Największy wzrost turystów odnotowano na Wyspach Kanaryjskich - o 18,4 proc. oraz na Balearach - o 10,4 proc. i w Walencji - o 7,5 procent. Z drugiej strony w regionie Madrytu doszło do spadku o 1 proc. przyjazdów turystów z zagranicy.

Zagraniczni turyści wydali w Hiszpanii, według danych z listopada, blisko 53 mld euro - o 8,1 proc. więcej niż w 2010 roku.

Zeszły rok był dla Hiszpanii trzecim z najlepszych lat pod względem przyjazdów zagranicznych turystów, po 2007 roku, kiedy przyjechało ich 59,2 mln i 2006 roku (58,4 mln).

Czytaj więcej o turystyce w Polsce i na świecie
Chcą ściągać Niemców. Będą się promować Dzięki czynnemu od 1 grudnia odcinkowi autostrady A2 Nowy Tomyśl - Świecko Poznań zyskał bezpośrednie połączenie autostradowe z Niemcami.
Oni wydają w Polsce coraz więcej pieniędzy W trzech kwartałach tego roku przeciętne wydatki turystów w Polsce wyniosły 405 dolarów na osobę i 80 dolarów na dzień pobytu.
Kurorty liczą straty. Wszystko przez pogodę Branża turystyczna w Polsce odczuwa negatywne skutki deszczowego lata.
bETSJOpu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)