Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Turyści uciekają z Egiptu. Boją się rekinów

0
Podziel się:

Cudzoziemcy odwołali już 65 proc. rezerwacji w egipskich hotelach nad Morzem Czerwonym.

Turyści uciekają z Egiptu. Boją się rekinów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Po ostatnich atakach rekinów, cudzoziemcy odwołali 65 proc. rezerwacji w hotelach nad Morzem Czerwonym - podało egipskie Ministerstwo Turystyki.

Minister turystyki Mohammed Zuheir Garana powiedział w czwartek, że falę odwołań wywołała prasa zagraniczna, która przez dziesięć dni z rzędu opisywała ataki rekinów z 5 i z 9 grudnia w pobliżu plaż w kurorcie Szarm asz-Szajch.

Turystyka i eksploatacja Kanału Sueskiego to dla Egiptu główne źródła dewiz.
W pierwszym przypadku 70-letnia niemiecka turystyka zmarła wskutek ataku rekina, w drugim drapieżnik poranił ciężko trzech Rosjan i Ukraińca.

Garana poinformował o środkach bezpieczeństwa, jakie zastosowano obecnie w nadmorskich kurortach Egiptu. Wzdłuż plaż zainstalowano sieci ochronne przeciwko rekinom, a wody przybrzeżne patroluje specjalna straż.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t86182.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;najczesciej;wybieraja;egipt,111,0,641903.html) Polacy najczęściej wybierają Egipt Turystyka wyjazdowa odrabia straty z zeszłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t20116.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamknieto;10;portow;w;egipcie,71,0,733511.html) Zamknięto 10 portów w Egipcie Powodem burze piaskowe i wysokie fale. Zostaną otwarte, gdy tylko poprawi się pogoda.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)