Notowania

wakacje 2012
01.07.2012 09:55

Wakacje tylko dla bogatych? Polacy nie planują urlopów

28 procent z nas na długi, wakacyjny wypoczynek się nie wybiera, a o urlopie dłuższym niż dwa tygodnie myśli tylko 15 procent rodaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adrianlew/Dreamstime)

*Część z nas już wypoczywa, część planuje wyjazd, ale - jak wykazały badania - coraz więcej Polaków nie zamierza w ogóle brać urlopu latem. *

Przeprowadzony przez Rynekpracy.pl sondaż wykazał, że 28 procent z nas na długi, wakacyjny wypoczynek się nie wybiera, a o urlopie dłuższym niż dwa tygodnie myśli tylko 15 procent rodaków. Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest kilka powodów, dla których ludzie nie wyjeżdżają na urlop w czasie wakacji.

_ - Po pierwsze, jest to brak pieniędzy. Po drugie, różne plany i zadania domowe, np. remont mieszkania. Po trzecie, są osoby, które bardzo intensywnie pracują, szczególnie w okresie letnim i po prostu nie mogą sobie wziąć urlopu. No i wreszcie są takie osoby, które korzystają z przedłużonych weekendów i w ogóle nie biorą urlopów. Ale, oczywiście, najczęstszą przyczyną jest brak środków finansowych _ - mówił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JEREMIEGO MORDASEWICZA:

Źródło: IAR

Kurczą się nasze portfele. Europejska waluta jest o 10 procent droższa niz przed rokiem, a i w kraju koszt wypoczynku znacząco wzrósł. Ale są też osoby, które pieniądze mają ale czasu na długi wypoczynek już nie - zwraca uwagę Piotr Rogowiecki z organizacji Pracodawcy RP.

_ - W Polsce jest teraz moda na to, żeby wyjechać na 2-3 dni w jedno miejsce, a za chwilę w kilka dni w inne miejsce. To swego rodzaju moda wśród osób lepiej zarabiających. Poza tym przy dzisiejszym tempie pracy ludzie nie mogą sobie pozwolić na dwutygodniowe wakacje. Takie czasy _ - stwierdził.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PIOTRA ROGOWIECKIEGO:

Źródło: IAR

Niektórzy z nas wykorzystywali kilkudniowe wyjazdy w ciągu roku i na długi urlop nie starczyło już dni. W tym roku jednak, dzięki korzystnemu układowi kalendarza
można było wziąć trzy dni wolne, by mieć dziewięć dni majówki. Jeśli dodaliśmy do tego kolejny dzień urlopu pozwalający z wolnym Bożym Ciałem na czterodniową przerwę
w pracy, to wypoczywaliśmy przez dwa tygodnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Planujesz wakacje? Unikaj tych krajów Dyplomaci odradzają samodzielne wycieczki do dużych miast lub wgłąb danego państwa.
Polscy turyści opanowali te kraje. Nie boją się zamieszek Biura podróży trafiły z ofertą. Po załamaniu na początku roku, latem odrobiły straty z nadwyżką.
Sprawdź jak przetrwać horror po urlopie Syndrom post-holiday spleen to wcale nie wymysł leniwych pracowników. Psycholog radzi, jak walczyć ze spadkiem formy po wakacjach.
Tagi: wakacje 2012, wakacje, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz