Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz ruchu samochodowego w pobliżu Koloseum

0
Podziel się

To pierwszy etap planu, by rejon zabytku przeznaczyć wyłącznie dla pieszych. Jak zapowiedział burmistrz Rzymu, szeroka aleja prowadząca do antycznego amfiteatru będzie otwarta tylko dla pieszych i rowerzystów.

Zakaz ruchu samochodowego w pobliżu Koloseum
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)
bEpWMLoB

Od dzisiejszego ranka rzymska policja zaczęła egzekwować zakaz ruchu kołowego w rejonie Koloseum. Prywatne auta i skutery nie mogą już jeździć po via dei Fori Imperiali, a są kierowane w sąsiednie ulice.

To pierwszy etap planu, by rejon ten przeznaczyć wyłącznie dla ruchu pieszego. Jak zapowiedział w czerwcu burmistrz Rzymu Ignazio Marino, szeroka aleja prowadząca od centrum do antycznego amfiteatru będzie otwarta tylko dla pieszych i rowerzystów.

Teraz nadal mogą jeździć nią autobusy miejskie i taksówki. Samochody zaś wciąż mogą jechać przez południowo-wschodnią część Koloseum. Eksperymentalny etap zamykania okolicy dla ruchu kołowego zdecydowano się rozpocząć w sierpniu, gdy mieszkańcy opuszczają upalną stolicę Włoch.

bEpWMLoD

Via dei Fori Imperiali to jedna z najbardziej reprezentacyjnych i zarazem zablokowanych przez korki ulic Wiecznego Miasta, łącząca Koloseum z placem Weneckim. W filmie _ Rzymskie wakacje _ właśnie tędy jadą skuterem Audrey Hepburn i Gregory Peck.

Zdaniem ekspertów wyjątkowe natężenie ruchu, a co za tym idzie zanieczyszczenie powietrza w alei zbudowanej w czasach rządów Benito Mussoliniego ma bardzo negatywny wpływ na stan okolicznych zabytków - nie tylko coraz bardziej niszczejącego Koloseum, ale również pobliskiego Forum Romanum.

Czytaj więcej w Money.pl
Turyści lubią Włochy. Ale nie całe Turyści z zagranicy wolą zdecydowanie północ i centrum Włoch. Najwięcej z nich przyjeżdża do Rzymu. Kolejne miejsca w rankingu miast zajmują Mediolan, Wenecja i Florencja.
Szalupy z Costa Concordii na sprzedaż Armator statku chce wystawić na aukcji łodzie ratunkowe, którymi pasażerowie i członkowie załogi wycieczkowca dotarli na ląd po jego katastrofie.
Od tego wyroku zależy los koalicji rządowej Sąd może podtrzymać wyrok skazujący Berlusconiego, uniewinnić go lub skierować sprawę z powrotem do sądu apelacyjnego, jeśli wykryje błędy prawne.
bEpWMLpe
turystyka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)