Upadek bitcoina

W ubiegłym roku analitycy Saxo Banku wróżyli, że kurs bitcoina może wzrosnąć w ciągu roku nawet do ponad 2 tys. dol. Mieli rację - wzrósł, ale do poziomu 16 tys. dolarów! W przyszłym roku analitycy Saxo Banku wróżą dalszy rollercoaster w kryptowalutach.

Ich zdaniem w 2018 roku bitcoin osiągnie szczyt na poziomie powyżej 60 tys. dol. oraz kapitalizację rynkową w wysokości ponad 1 biliona dol., co będzie wynikiem uruchomionych w grudniu 2017 roku kontraktów futures w tej kryptowalucie. Kontrakty zyskają wielką popularność wśród inwestorów i funduszy, którym łatwiej jest handlować kontraktami niż faktyczną kryptowalutą na specjalnych giełdach.

Jednak później bitcoin straci swój blask, ponieważ Rosja i Chiny ograniczą lub nawet zakażą u siebie handlu niesterowanymi centralnie (przez siebie) kryptowalutami.

Po spektakularnym szczycie w 2018 r., cena bitcoina spadnie na łeb na szyję do poziomu 1000 dol.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
miko
2018-01-10 12:52
Bitcoin ma 9 lat. Pokażcie, w którym roku nie wieszczono jego upadku. Ktoś kto w to uwierzył i nie kupił go gdy kosztował np 10 $ za BTC... dalej nie kończę.
asd
2017-12-18 14:14
a co mają mówic jak eksperci i badania są opłacani przez banki. Zrobiło się nerwowo bo bitcoin i giełdy są konkurencja dla banków i tego nie zatrzymają.
kozak
2017-12-18 13:16
Każdy bank będzie wieszczył upadek bitcoina bo banki na nim nie zarabiaja Ja twierdzę że bitcoin czy inna kryptowaluta prędzej czy później spowoduje upadek banków ,bo nie można jej dodrukować tak jak dolarów ,euro czy innej o umownej wartości waluty
Pokaż wszystkie komentarze (43)