Notowania

prawo zamówień publicznych
18.07.2011 17:03

170 mld zł przechodzi rocznie przez system zamówień publicznych

Przepisy dotyczące zamówień publicznych nie wymagają żadnej rewolucji, tylko korekt - powiedział premier Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Usprawnienie systemu zamówień publicznych jest dużym wyzwaniem. Zachowując rygory dotyczące zamówień publicznych, które chronią przed korupcją, trzeba także chronić to, co sprzyja jakości - ocenił premier Donald Tusk.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie Rady Gospodarczej przy premierze, dotyczące systemu zamówień publicznych. Biorą w nim udział przedstawiciele wykonawców i zamawiających z sektora publicznego i prywatnego, prezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz eksperci.

- _ Ludzie w Polsce mają poczucie, że zamówienia publiczne można poprawić _ - mówił premier, otwierając spotkanie. Jego zdaniem przy oczywistym wymogu respektowania rygorów, które chronią publiczne pieniądze przed zagrożeniem korupcyjnym, trzeba także chronić to, co w systemie zamówień publicznych sprzyja jakości. - _ Oczywiście wymiar ekonomiczny, a więc oszczędnościowy, też musi być brany pod uwagę _ - dodał.

Tusk powiedział, że w ramach zamówień publicznych wydawane są miliardy zł. - _ To jest rocznie około 170 mld zł, które przechodzą przez system zamówień publicznych. Każde nawet najdrobniejsze usprawnienie, przy tak wielkiej kwocie, może oznaczać poważne korzyści i finansowe, i dotyczące czasu i jakości usług _ - zauważył premier.

W ocenie szefa rządu usprawnienie tego systemu pozwoli urzędnikowi czy osobie podejmującej decyzje w rygorach zamówień publicznych na takie działania, które dadzą nie tylko poczucie _ urzędniczego bezpieczeństwa _, wynikającego z dobrej dokumentacji, ale także przyspieszą inwestycje.

Premier oczekuje, że jednym ze skutków poniedziałkowej debaty będą rekomendacje legislacyjne. - _ Chyba zapisy prawne dotyczące zamówień publicznych nie wymagają - tak można sądzić - na pewno żadnej rewolucji. Być może będą wymagały po naszej debacie i kolejnych spotkaniach korekt, co do których wspólnie się zgodzimy _ - podsumował Tusk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gddkia;nie;wyplaci;covec;50;mln;zl,170,0,850858.html) GDDKiA nie wypłaci Covec 50 mln zł Premier Donald Tusk podkreślił, że strona polska stara się wyjść jak najszybciej z kłopotu jaki wywołało zaniechanie prac przez Chińczyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t125093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;bada;nieprawidlowosci;w;przetargu;poczty;polskiej,251,0,851963.html) Mundury listonoszy pod lupą prokuratury Warszawska prokuratura okręgowa analizuje doniesienia CBA w sprawie nieprawidłowości w przetargu na odzież służbową dla pracowników Poczty Polskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t37334.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/latwiej-wyrzucic-firme-z-przetargu.html) Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu Od dziś nie trzeba do tego prawomocnego wyroku sądu. Przyśpieszy to np. budowę autostrad, lecz może być niezgodne z prawem europejskim.
Tagi: prawo zamówień publicznych, donald tusk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz