Notowania

oburzeni
05.08.2011 07:29

20 rannych po manifestacji "oburzonych" w Madrycie

Policja rozpędziła protestujących przed siedzibą ministerstwa spraw wewnętrznych. Wszyscy, którzy ucierpieli podczas starcia są tylko lekko ranni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 20 osób, w tym siedmiu policjantów zostało rannych wczoraj wieczorem w Madrycie, podczas starć między protestującymi z ruchu _ oburzonych _ a siłami porządkowymi. *

Hiszpańska policja przez trzeci dzień z rzędu zabroniła manifestantom wstępu na plac Puerta del Sol, by uniemożliwić _ oburzonym _ ponowne rozbicie namiotów i osiedlenie się na placu.

We wtorek o świcie siły porządkowe usunęły namioty oraz punkt informacyjny _ oburzonych _ z Puerta del Sol. Celem akcji było _ oczyszczenie placu _ przez wizytą papieża Benedykta XIV, który do Hiszpanii przybędzie 18 sierpnia. W odpowiedzi na tę akcję na Facebooku i Twitterze pojawiły się apele o udział w demonstracji.

Wczoraj wieczorem zwołani w ten sposób manifestanci wyszli na przeciw policji krzycząc _ Wstyd! Wstyd! _ i _ Lud nigdy nie zostanie pokonany! _.

_ fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/protest;tysiecy;ludzi;w;centrum;madrytu,galeria,6008,0.html)Oburzeni _ skierowali się potem ku centrum miasta. Policja rozpędziła protestujących przed siedzibą ministerstwa spraw wewnętrznych.

Według rzecznika służb ratowniczych wszyscy, którzy ucierpieli podczas starcia są tylko lekko ranni.

_ Ruch 15 maja _, zwany tak od daty jego rozpoczęcia, sam uważa się za obywatelski i apolityczny. Skupia przede wszystkim ludzi młodych, ale również emerytów, bezrobotnych czy niezadowolonych pracujących. _ Oburzeni _ protestują przeciwko rekordowemu bezrobociu, korupcji wśród polityków, domagają się też reformy systemu wyborczego. Plac Puerta del Sol był okupowany od 17 maja do 12 czerwca przez _ miasteczko _ namiotowe, które stało się centrum _ Ruchu 15 maja _. Później na placu pozostało czynne 24 godziny na dobę centrum informacyjne ruchu _ oburzonych _.

Dwa lata recesji zwiększyły bezrobocie w Hiszpanii do ponad 21 proc., co jest najwyższym wskaźnikiem w całej strefie euro i dramatycznie pogorszyły sytuację finansową państwa.

Więcej o protestach w Hiszpanii znajdziesz w wiadomościach Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t153844.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpania;protesty;w;madrycie;po;usunieciu;obozu;oburzonych,7,0,885255.html) Gwałtowny protest. Chcą odzyskać namioty Tysiące ludzi protestowały wczoraj wieczorem w centrum Madrytu przeciwko usunięciu tego dnia przez policję obozu oburzonych z placu Puerta del Sol.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t142064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protest;oburzonych;w;barcelonie;36;rannych,29,0,851485.html) Protesty w Barcelonie. 36 rannych Ponad dwa tysiące uczestników ruchu oburzonych protestuje przed parkiem, obok parlamentu Katalonii w Barcelonie. W związku z próbą blokady wejścia do parku 25 deputowanych musiało przylecieć do parlamentu śmigłowcem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t153200.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/hiszpanie;protestuja;winia;politykow,111,0,879983.html) Ludzie na ulicy: "Nie płaćmy za ten kryzys!" Kilka tysięcy Hiszpanów z całego kraju wzięło udział wczoraj wieczorem w Madrycie w demonstracji przeciwko bezrobociu i kryzysowi gospodarczemu.
Tagi: oburzeni, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz