Notowania

ofiary śmiertelne
30.10.2011 18:25

9 ofiar śmiertelnych powodzi w Ligurii i Toskanii

Los ośmiu osób na terenach dotkniętych powodzią jest nadal nieznany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do 9 wzrosła liczba ofiar powodzi i lawin błotnych w Ligurii i Toskanii we Włoszech - podały media. W miejscowości Monterosso ratownicy odnaleźli zwłoki 40-letniego ochotnika, który zginął niosąc pomoc mieszkańcom zalanego miasteczka.

Wcześniej w Borghetto Vara, również w Ligurii, odnaleziono ciało poszukiwanej kobiety. Osiem osób uważa się nadal za zaginione.

Nie oszacowano jeszcze dokładnej wysokości strat, wyrządzonych przez żywioł we wtorek w dwóch włoskich regionach, gdzie doszło do rekordowych ulew, a w konsekwencji do wystąpienia z brzegów rzek i utworzenia się lawin wody, błota i kamieni.

Wstępne szkody oblicza się na setki milionów euro. Kataklizm dotknął między innymi uważaną za perłę włoskiej turystyki krainę Cinque Terre na Riwierze Liguryjskiej. Władze lokalne z Ligurii zaapelowały do ludzi, by nie przyjeżdżali na zniszczone tereny. Przestrzegły również przed samowolnym włączaniem się do akcji ratunkowej i usuwania szkód, ponieważ - jak podkreślono - niezorganizowani ochotnicy tylko przeszkadzają.

Z kolei centrum kryzysowe z Toskanii, gdzie powodzie przyniosły największe zniszczenia w rejonie miasta Massa Carrara, zaapelowało o powstrzymanie zjawiska _ turystyki gapiów _, którzy przyjeżdżają z ciekawości do zdewastowanych miejscowości.

O innych problemach Włoch czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t87498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;sie;nie;skonczyl;wlochy;musza;,50,0,954930.html) Kryzys się nie skończył, Włochy muszą... Niemiecki minister finansów: _ Same zapowiedzi nie pomogą. Włochy muszą to zrobić _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t112338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlosi;zrezygnowali;z;budowy;mostu;na;sycylie,94,0,953694.html) Jest decyzja w sprawie najdłuższego mostu Włoska Izba Deputowanych podjęła decyzję o zaprzestaniu finansowania budowy mostu nad Cieśniną Mesyńską. Oto powód.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t180470.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/byly;unijny;komisarz;skrytykowal;i;pouczyl;berlusconiego,31,0,954911.html) Zrugał i pouczył Berlusconiego. Zobacz za co Ekonomista doszukał się w wypowiedzi premiera Włoch bezpodstawnych stwierdzeń.
Tagi: ofiary śmiertelne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz