Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
21.02.2013 08:07

Abdykacja Benedykta XVI napędzi ruch hotelarzom

W hotelach w Rzymie notuje się ogromny wzrost rezerwacji na ostatnie dni przed abdykacją Benedykta XVI i marzec, gdy odbędzie się konklawe i inauguracja nowego pontyfikatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(action press/East News)

W hotelach w Rzymie notuje się ogromny wzrost rezerwacji na ostatnie dni przed abdykacją Benedykta XVI i marzec, gdy odbędzie się konklawe i inauguracja nowego pontyfikatu. Miasto przygotowuje się na napływ wiernych. Masowo przyjadą Włosi, Niemcy i Francuzi.

Hotelarze w Wiecznym Mieście mówią o nadzwyczajnym boomie o tej porze roku, gdy rezerwacji jest zazwyczaj znacznie mniej. Z danych tej branży wynika, że o 115 procent wzrośnie na przełomie lutego i marca liczba gości z całych Włoch, co - jak się podkreśla - jest prawdziwym rekordem.

Noclegi we włoskiej stolicy zamówiło też o 60 procent Niemców niż zwykle. Wierni z ojczyzny papieża przyjadą, by pożegnać się z nim po blisko 8 latach pontyfikatu. Na trzecim miejscu w rankingu przedstawicieli narodowości, zainteresowanych pobytem w Rzymie w tym czasie są Francuzi. Będzie ich o jedną czwartą więcej niż zazwyczaj.

Rezerwacyjny _ szturm _ rozpoczął się, jak się zauważa, w ciągu doby od zapowiedzi rezygnacji papieża, co nastąpi 28 lutego. Prasa informuje, że wiele hoteli korzystając z ogromnego popytu podniosło ceny.

W Rzymie wielka mobilizacja wszystkich służb w obliczu spodziewanego w najbliższych tygodniach masowego napływu wiernych już się rozpoczęła. Plan przygotowania miasta zacznie być realizowany już przed ostatnim spotkaniem z Benedyktem XVI na modlitwie Anioł Pański na Placu świętego Piotra w niedzielę. Zapowiedziano, że tego dnia kursować będą specjalne dodatkowe autobusy między okolicami Watykanu a najważniejszymi punktami w mieście.

Największym wyzwaniem będzie ostatnia środowa audiencja generalna papieża, w przeddzień jego ustąpienia. Władze podkreślają, że trudno przewidzieć dokładnie liczbę jej uczestników. Na pewno będą to dziesiątki tysięcy ludzi z wielu krajów.

Pod znakiem ogromnego napływu wiernych z całego świata minie w Wiecznym Mieście cały marzec i początek kwietnia. Choć termin konklawe nie jest znany, to wszystko wskazuje na to, że rozpocznie się w pierwszej połowie marca. Możliwy termin inauguracji następnego pontyfikatu to 19 marca.

Rekordowa liczba pielgrzymów spodziewana jest także w Wielkim Tygodniu i podczas Świąt, gdy uroczystościom przewodniczyć będzie już nowy papież. Władze Rzymu poprosiły rząd Mario Montiego o wyasygnowanie 4,5 miliona euro na sfinansowanie wszystkich wydatków, związanych z wyjątkowo długim okresem napływu turystów i pielgrzymów.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Murzyn? Dlaczego nie _ Benedykt XVI dokonał właśnie rewolucji, jej pierwszego uderzenia. Może Duch Święty szykuje kolejne _.
Benedykt XVI "papieżem cieniem"? To możliwe Szwajcarski teolog Hans Kueng nie wyklucza, że Benedykt XVI po swojej abdykacji, pozostając na terenie Watykanu, może chcieć wpływać pośrednimi metodami na nowego papieża.
"Czarne godziny". Co dalej z Kościołem? Kardynał Angelo Sodano, były watykański sekretarz stanu, powiedział w związku z zapowiedzianą na 28 lutego abdykacją Benedykta XVI: "Przeżywamy czarne godziny, ale Kościół je przezwycięży".
Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz