Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencje podtrzymały najwyższy rating dla EFSF

0
Podziel się:

To wyraz zaufania pokładanego w strategii, która przywróci stabilność finansową - skomentował szef EFSF.

Agencje podtrzymały najwyższy rating dla EFSF
(ec.europa.eu)

Główne agencje ratingowe - Moody's, Finch i Standard&Poor's - podtrzymały najlepszą ocenę wiarygodności kredytowej AAA dla Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) - poinformował szef Funduszu Klaus Regling.

Potwierdzenie najwyższej wiarygodności kredytowej dla EFSF to wyraz _ zaufania pokładanego w strategii strefy euro, która przywróci stabilność finansową _ - podkreślił Regling w Luksemburgu.

W ramach uzgodnień z ubiegłego tygodnia przywódcy państw strefy euro zdecydowali o zwiększeniu do około biliona euro mocy pożyczkowych EFSF oraz dokapitalizowaniu kluczowych unijnych banków o około 106,4 mld euro.

Zwiększenie mocy pożyczkowych EFSF ma się dokonać dwiema metodami. Po pierwsze, EFSF będzie ubezpieczał część ewentualnych strat inwestorów lokujących pieniądze w obligacjach zagrożonych krajów strefy euro. Po drugie, EFSF ma być wsparty nowym instrumentem finansowym, który mógłby przyciągać kapitał z rynków (inwestorzy tacy jak Chiny, państwowe fundusze inwestycyjne znad Zatoki Perskiej czy inwestorzy prywatni).

Więcej o kryzysie zadłużeniowym znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t180334.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/euforia;na;rynkach;potrwa;chwile;a;w;listopadzie;,13,0,953357.html) Euforia na rynkach potrwa chwilę. A w listopadzie... Unijny szczyt nie odmieni na dobre sytuacji na rynkach. Zobacz prognozy analityków dla giełdy i złotego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t178654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/smieciowych;obligacji;jest;wiecej;zobacz;ktore;banki;maja;trupy;w;szafach,68,0,950084.html) Śmieciowych obligacji jest więcej. Zobacz, które banki mają trupy w szafach Zaangażowanie w papiery zagrożonych krajów przekracza 735 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t177245.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/banki-matki;juz;maja;problemy;co;z;corkami,10,0,948490.html) Banki-matki już mają problemy. Co z córkami? Wyższe prowizje i dodatkowe opłaty. Ratowanie Grecji uderzy nas po kieszeni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)