Notowania

politycy
30.10.2011 18:50

Akcja restauratorów w Neapolu - politycy płacą drożej

To dopiero początek, właściciele lokali wprowadzają nadzwyczajne ceny dla parlamentarzystów: kawa 90 euro, kanapka 350...

Podziel się
Dodaj komentarz
(.Bala/CC/Flickr)

Należysz do kasty polityków? Za pizzę zapłacisz 100 euro - to inicjatywa 30 pizzerii i innych lokali z Neapolu, które postanowiły zaprotestować przeciwko astronomicznym zarobkom włoskich parlamentarzystów i przekazywać te dodatkowe zyski na cele dobroczynne.

Pierwszy wyjątkowo słono za pizzę zapłacił deputowany centrolewicowej Partii Demokratycznej Sergio D'Antoni, były lider centrali związkowej Cisl. Włoskie media podają, że kiedy poprosiwszy o rachunek w jednej ze znanych neapolitańskich pizzerii, dowiedział się, że jego pizza kosztowała 100 euro, zapłacił żądaną sumę bez zmrużenia okiem.

- _ Pizza była dobra, fakt, bardzo cenna, ale smaczna, nie mam po niej niestrawności _ - zażartował deputowany w rozmowie z agencją Ansa. - _ Takie kampanie są dobre, jeśli służą poprawie atmosfery w tak trudnym momencie. Poza tym jestem zadowolony, że pieniądze te pójdą na cel charytatywny _ - zapewnił parlamentarzysta.

- _ To dopiero początek _ - ogłosili inicjatorzy akcji. Poinformowali, że w ciągu trzech dni po nagłośnieniu jej w lokalnej stacji radiowej przyłączyło się do niej 30 lokali z Neapolu. Wprowadziły one nadzwyczajne ceny dla polityków. I tak kawa kosztuje ich 90 euro, a kanapka - nawet 350 euro.

- _ Oczywiście jeżeli deputowani obniżą sobie pensje, nasza kampania zostanie zatrzymana _ - wyjaśnili jej promotorzy. Od razu ostrzegli, że niektórych polityków pizza będzie kosztować jeszcze więcej.

- _ Czekam ma ministra obrony Ignazio La Russę. Jak przyjdzie, zażądam 1000 euro za pizzę _ - oświadczył właściciel lokalu Gino Sorbillo, który wczoraj wystawił słony rachunek politykowi opozycji. W ten sposób restaurator odniósł się do doniesień prasy, że włoski resort obrony kupił właśnie 19 luksusowych limuzyn Maserati.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t87498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;sie;nie;skonczyl;wlochy;musza;,50,0,954930.html) Kryzys się nie skończył, Włochy muszą... Niemiecki minister finansów: _ Same zapowiedzi nie pomogą. Włochy muszą to zrobić _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t180470.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bauman;berlusconi;to;incydent;ale;ma;talent,27,0,954651.html) "Berlusconi to incydent, przykra chwila w historii" Polski socjolog Zygmunt Bauman uważa, że włoski premier to fenomenem, bo ma talent służący utrzymaniu władzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t86712.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlosi;nie;jestesmy;czescia;problemu;eurolandu,174,0,954030.html) Twierdzą, że to nie oni są balastem dla Unii Szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini wskazał, że długi jego kraju są mniejsze niż Niemiec.
Tagi: politycy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz