Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Awaria w elektrowni atomowej w Czechach

0
Podziel się

Powodem były problemy z układem chłodzenia. To drugi taki przypadek w tym miesiącu w elektrowni Dukovany na południu kraju.

Awaria w elektrowni atomowej w Czechach
(Stefan Kühn/CC/Wikipedia)
bDJMhfGZ

Z powodu problemów z układem chłodzenia wyłączono w nocy ze środy na czwartek, po raz drugi w tym miesiącu, reaktor nr 4 elektrowni atomowej Dukovany na południu Czech. Rzecznik tej siłowni Petr Spilka poinformował, że naprawa potrwa kilka dni.

Spilka zapewnił, że nie doszło do wycieku promieniowania.

Dwa tygodnie temu z powodu nieszczelności w przewodzie odpowietrzającym, ten sam reaktor musiał zostać wyłączony na kilka dni w celu przeprowadzenia naprawy.

bDJMhfHb
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t124608.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;atomowe;referendum;jest;bez;sensu,57,0,811065.html) Szydło: Atomowe referendum jest bez sensu Teraz wszyscy są pod wrażeniem tego co dzieje się w Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t75449.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pakiet;atomowy;rzadu;do;speckomisji,243,0,804595.html) "Pakiet atomowy" rządu do speckomisji Sejm powołał w piątek komisję nadzwyczajną, do której trafią proponowane przez rząd przepisy mające umożliwić budowę w Polsce elektrowni jądrowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t136128.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;chce;debaty;o;atomie;mamy;dwa;lata,105,0,804201.html) Pawlak chce debaty o atomie. "Mamy dwa lata" Zdaniem lidera PSL jeżeli budowa elektrowni będzie zbyt ryzykowna, można ją odsunąć w czasie.
bDJMhfHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)