Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bakteria E. coli: W Niemczech zmarło dziecko

0
Podziel się:

Dwuletni chłopiec z Celle w Dolnej Saksonii jest 36. osobą zmarłą w Niemczech po infekcji groźnym szczepem pałeczki okrężnicy.

Bakteria E. coli: W Niemczech zmarło dziecko
(James Gathany/public domain/cdc.gov)

Dwuletni chłopiec z Celle w Dolnej Saksonii zmarł wskutek zakażenia zjadliwym szczepem pałeczki okrężnicy EHEC - poinformowały miejscowe władze. To pierwsze dziecko wśród ofiar śmiertelnych epidemii EHEC w Niemczech.

Chłopiec jest 36. osobą zmarłą w Niemczech po infekcji groźnym szczepem pałeczki okrężnicy. Cierpiał on na zespół hemolityczno-mocznicowy (HUS), wywołany toksynami bakterii EHEC i prowadzący do niewydolności nerek. Zachorowali także jego 10-letni brat i ojciec, ale - według lekarzy - ich stan się poprawia.

Obecna epidemia zakażeń EHEC dotyka przede wszystkim osoby dorosłe. Jeszcze w poniedziałek podawano, że najmłodsza ofiara śmiertelna miała 20 lat.

Jak poinformował berliński Instytut im. Roberta Kocha, liczba nowych infekcji EHEC znacząco spada od kilku dni. Od początku maja odnotowano 2453 zwykłe zakażenia bakterią oraz 782 infekcje, po których wystąpiły powikłania w postaci zespołu hemolityczno-mocznicowego.

Niemieckie władze potwierdziły w miniony weekend, że źródłem epidemii są kiełki hodowane w gospodarstwie ogrodniczym w Bienenbuettel w Dolnej Saksonii. Ponieważ nie ustalono, jak doszło do zanieczyszczenia kiełków bakterią, Federalny Instytut Oceny Ryzyka zaleca powstrzymanie się od spożywania wszelkich kiełków, także z własnej hodowli, gdyż zanieczyszczone mogą być już nasiona.

Jedyną ofiarą śmiertelną bakterii poza Niemcami jest mieszkanka Szwecji, która przebywała wcześniej na północy Niemiec.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t141791.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bakteria;e;coli;u;kolejnej;pacjentki;w;polsce,246,0,849398.html) Bakteria E.coli u kolejnej pacjentki w Polsce Bakterię wykryto u kobiety z Giżycka. Niemcy potwierdzają, że źródłem epidemii są kiełki fasoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bakteria;e;coli;pogorszyl;sie;stan;zarazonej,136,0,850568.html) Bakteria E. coli. Pogorszył się stan zarażonej 68-letnią kobietę po tygodniowej hospitalizacji w Giżycku przewieziono na dalsze leczenie do kliniki chorób zakaźnych w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bakteria;e;coli;wykluczono;zakazenie;w;lodzi,200,0,846280.html) Bakteria E.coli: Wykluczono zakażenie w Łodzi 70-latek z Łodzi nie jest zakażony bakterią EHEC o takim samym serotypie jak ta, która wywołuje zachorowania w Niemczech - informuje Główny Urząd Sanitarny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)