Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
18.08.2012 11:47

Bankructwo Grecji. Szef eurogrupy o możliwym scenariuszu

Grecja nie wyjdzie ze strefy euro. Tak twierdzi szef eurogrupy i zarazem premier Luksemburga, Jean-Claude Juncker.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

W wywiadzie dla austriackiego dziennika _ Tiroler Tageszeitung _ polityk powiedział, że sprawę wyjścia Grecji ze strefy euro można by rozważać, gdyby odmówiła ona konsolidacji budżetu i reform strukturalnych.

- _ Jestem jednak przekonany, że Grecja zdwoi swoje wysiłki, aby osiągnąć cele reform _ - powiedział Juncker. - _ Nie ma więc powodu przypuszczać, by zrealizował się scenariusz jej wyjścia ze strefy euro _.

Za cztery dni Jean-Claude Juncker ma się spotkać w Atenach z premierem Grecji Antonisem Samarasem. Media spekulują, że będzie on chciał uzyskać więcej czasu na wprowadzanie oszczędności, do których Grecja zobowiązała się wobec międzynarodowych instytucji finansowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzeba odciąć chorą Grecję, a jak nie pomoże, to... Profesor Marian Noga komentuje najnowsze decyzje FED i EBC.
Grecja opuści strefę euro? Ryzyko wzrasta Ewentualne wyjście Grecji może spowodować dalsze obniżki ratingów wśród krajów strefy w ciągu najbliższych dwóch do trzech kwartałów.
Spotkają się w cztery oczy. Porozmawiają o... Rzecznik KE Alejandro Ulzurrun zapewniał dziennikarzy, pytających o cel tak nagłej wizyty, że to nic nadzwyczajnego i że szef KE regularnie spotyka się z przywódcami krajów UE.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz