Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo Sycylii. Bo gubernator współpracował z mafią?

0
Podziel się:

Włochom nie grozi bankructwo, ale Sycylii tak. Wie o tym premier Mario Monti, dlatego domaga się od gubernatora tego regionu, by dotrzymał obietnicy i ustąpił 31 lipca.

Bankructwo Sycylii. Bo gubernator współpracował z mafią?
(AP/Fotolink/East News)

Gubernator Raffaele Lombardo (na zdj.) podejrzewany jest przez prokuraturę w Palermo o kontakty z mafią. Według niego to rezultat starych porachunków z miejscowym establishmentem. Dlatego zapowiadając dymisje, gubernator podkreślił, że tego samego dnia na zawsze pożegna się z polityką.

Do Rzymu jednak nadeszła wiadomość, że Sycylia stoi na skraju bankructwa. W kasie regionu ma być zaledwie kilka milionów euro, brakuje natomiast dokładnie pięć miliardów. Nie obejdzie się więc bez pomocy ze strony państwa. Dlatego Monti zażądał od Lombardo potwierdzenia zamiaru ustąpienia w wyznaczonym terminie.

Najprawdopodobniej jednak nie zostaną od razu rozpisane wybory nowego gubernatora, lecz do Palermo przyjedzie rządowy komisarz. Premier obawia się, że Rzym będzie musiał ratować Sycylię. I to bez pomocy Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
"Sycylia może się stać włoską Grecją" Wyspa znalazła się na skraju bankructwa. W regionalnej kasie brakuje 5 miliardów euro.
Kolejny absurd we Włoszech. Zatrudnili... Władze regionu Sycylii zatrudniły 30 _ chodziarzy _, których zadaniem jest przenoszenie dokumentów z pokoju do pokoju
Powtórka z Concordii? Tankowiec tonie W pobliżu Syrakuz na skały wpadł włoski tankowiec.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)