Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barroso: Za dużo krótkowzroczności w krajach UE

0
Podziel się:

Bez euro nie wszyscy wyszliby z kryzysu - uważa szef KE.

Barroso: Za dużo krótkowzroczności w krajach UE
(ec.europa.eu)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uważa, że powodem trudności UE jest indywidualizm i krótkowzroczność zbyt wielu państw. Barroso ocenił, że bez euro nie wszyscy wyszliby z kryzysu.

_ - Problemy nie zostaną rozwiązane dopóki każdy kraj nie będzie traktował projektu europejskiego jako swojego _ - oświadczył szef KE. Według Barroso kiedy sprawy mają się dobrze, rządy poszczególnych państw uważają to za swoją zasługę. _ - Kiedy jest źle, obarczają winą Brukselę _ - zauważył.

Przewodniczący KE za najważniejszą kwestię uznał to, by każdy kraj UE podejmował decyzje w sprawie polityki gospodarczej w koordynacji z innymi państwami. Oświadczył następnie: _ - Nie ma innej pewnej drogi, jak iść naprzód w uzgodnieniu z innymi, akceptując zarazem prerogatywy narodowych parlamentów _.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t75855.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/barroso;przeciwny;wyrzucaniu;ze;strefy;euro,2,0,615682.html) Barroso przeciwny wyrzucaniu ze strefy euro - Budżety muszą być poddane kontroli i należy wprowadzić sankcje i silniejsze bodźce, by osiągnąć stabilność i wzrost _ - ocenił Barroso w rozmowie z _ Corierre della Sera _.

Zaznaczył też: _ fundamentalna lekcja z ostatniego kryzysu jest taka, że musimy bardziej dążyć do równowagi kont publicznych . _ Niestety, nie idziemy w kierunku wyrównania budżetów _ - powiedział Barroso. Przekonany o tym, że _ euro to nadzwyczajny sukces _ podkreślił: _ Proszę pomyśleć, co by się stało, gdyby kraje europejskie musiały stawić czoło kryzysowi finansowemu każde ze swoją walutą _. Bez euro i bez wspólnego rynku niektóre kraje nie zdołałyby pokonać kryzysu _ - oświadczył.

Pytany o to, czy najbliższy szczyt UE na temat polityki imigracyjnej nie zamieni się w szczyt _ przeciwko Romom _ Barroso odparł _ jestem przekonany, że nie _.

_ - Naszą podstawową troską jest zagwarantowanie wolnego ruchu bez dyskryminacji. To nie jest kwestia ideologiczna. Tak prawica, jak lewica są zaangażowane, by to szanować _ - oznajmił szef KE.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)