Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reformy w grecji
15.06.2010 05:26

Będą kary za łamanie dyscypliny budżetowej

To jedna z zasad, które mają zwiększyć zaufanie rynków do stabilności budżetowej krajów Unii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Przywódcy państw członkowskich zgodzą się na prezentowanie swoich planów budżetowych Komisji Europejskiej. Na kraje, które nie będą zmierzać w kierunku równoważenia budżetu mają być nakładane sankcje karne. *

Projekt ustaleń, do którego dotarł Reuters, przewiduje, że wszystkie kraje członkowskie powinny dążyć do zrównoważenia budżetu lub do uzyskania nadwyżek budżetowych. Wprowadzony ma być system zachęt i sankcji, które mają motywować do podejmowania działań w tym kierunku.

Według projektu ustaleń szczytu, szczególnie pilnie będą obserwowane kraje należące do strefy euro. Projekt jest rezultatem dyskusji prowadzonych przed specjalną Grupę Roboczą na szczeblu ministrów finansów, której przewodniczy Herman Van Rompuy.
Zasada prezentowania narodowych planów budżetowych Komisji Europejskiej ma zacząć obowiązywać od 2011 r. Decyzje te są częścią działań podejmowanych przez UE, które mają na celu rozproszenie obaw rynków finansowych i zapewnienie ich, żepolityka fiskalna krajów członkowskich zapobiegnie powtórzeniu się kryzysu, jaki dotknął Grecję.

Tagi: reformy w grecji, rompuy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz