Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
09.09.2011 11:22

Będzie nadzwyczajne posiedzenie MFW dotyczące Grecji

Grecka prasa pisze, że specjalny wysłannik ds. Grecji Poul Thomsen zmienił grafik i zamiast w Atenach będzie na posiedzeniu MFW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPD01605/CC/Flickr)

Nadzwyczajne posiedzenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego w sprawie Grecji ma się odbyć w środę 14 września - informuje prasa grecka. Wiadomości tej nie potwierdziło greckie Ministerstwo Finansów.

Dzienniki _ Eleftherotipia _ (lewicowy) i _ Kathimerini _ (liberalny) napisały, że to _ nadzwyczajne spotkanie _ Rady Wykonawczej MFW 14 września ma na celu przedstawienie kierownictwu Funduszu informacji przez specjalnego wysłannika ds. Grecji Poula Thomsena.

Prasa pisze, że oznacza to zmianę w ostatniej chwili grafiku Thomsena, który w tym dniu miał omawiać w Atenach z przedstawicielami Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego stan finansów Grecji.

Czytaj wywiad z komisarzem ds. budżetu UE - Januszem Lewandowskim

Źródło w greckim Ministerstwie Finansów powiedziało, że Grecja nie została jak dotąd poinformowana o zmianie programu Thomsena. Uznało jednak spotkanie Rady Wykonawczej MFW za _ logiczne _ w świetle _ zaostrzenia recesji _ w kraju oraz _ nadzwyczajnego zwrotu _, jaki przybrał grecki kryzys na skutek coraz coraz głośniejszych zastrzeżeń w strefie euro co do poparcia Grecji.

Premier Grecji Jeorjos Papandreu zapewnił w sobotę, że mimo wielu sprzeciwów w kraju zostaną wdrożone reformy finansów publicznych i w innych dziedzinach.

Z powodu osłabienia gospodarki oraz spadku wpływów podatkowych Grecja ma trudności z realizacją celów, jakie w dziedzinie stabilizowania swych finansów publicznych uzgodniła z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Według raportu greckiej komisji parlamentarnej, tegoroczny deficyt budżetowy może wynieść około 8,8 proc. PKB, choć wcześniej zobowiązano się doprowadzić go do poziomu 7,5-7,6 proc. PKB. Dla UE, MFW i Europejskiego Banku Centralnego jest to jeden z warunków kontynuowania pomocy dla Grecji, zmagającej się z dramatycznym kryzysem finansowym.

Więcej o kryzysie w Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecy;nie;odpuszcza;szykuja;kolejne;strajki,133,0,905093.html) Grecy nie odpuszczą. Teraz strajkować będą... Greccy taksówkarze, lekarze i śmieciarze ogłosili plany kolejnej rundy protestów przeciwko oszczędnościom, które podejmuje rząd, aby sprostać warunkom udzielenia pomocy przez kredytodawców zadłużonemu krajowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t95233.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;grecja;musi;wdrozyc;reformy,39,0,903975.html) Niemcy postawiły Grekom twardy warunek Niemiecki minister finansów wziął udział w poświęconej strefie euro debacie Bundestagu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/trybunal;zdecydowal;pomoc;dla;grecji;jest;,121,0,904569.html) Trybunał zdecydował. Pomoc dla Grecji jest... Zobacz, co orzekł niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny.
Tagi: kryzys w grecji, mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz