Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Berlusconi chwalony za walkę z mafią

0
Podziel się:

Włoski prokurator krajowy do spraw walki z mafią Pietro Grasso wyraził uznanie dla poprzedniego rządu, którym kierował Silvio Berlusconi.

Berlusconi chwalony za walkę z mafią
(ec.europa.eu)

Włoski prokurator krajowy do spraw walki z mafią Pietro Grasso wyraził uznanie dla poprzedniego rządu, którym kierował Silvio Berlusconi. Grasso podkreślił, że w ciągu trzech lat pracy tego gabinetu skonfiskowano włoskim mafiom 40 miliardów euro.

W wywiadzie radiowym prokurator powiedział: _ Przyznałbym specjalną nagrodę Silvio Berlusconiemu i jego rządowi za walkę z mafią . - To on wprowadził przepisy, które pozwoliły nam skonfiskować w ciągu trzech lat ogromny majątek mafiosów _ - stwierdził Pietro Grasso.

Konfiskata mafijnych majątków to jeden z fundamentów walki z zorganizowaną przestępczością, prowadzonej przez włoski wymiar sprawiedliwości. Niemal na porządku dziennym dochodzi do zajmowania nieruchomości i innych dóbr oraz kont kamorry, cosa nostry i mafii kalabryjskiej; wartość konfiskowanych aktywów wynosi od kilku do kilkuset milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Mafijny boss bossów próbował się zabić W ostatnich latach rodzina Provenzano, odbywającego kilka wyroków dożywocia za zbrodnie mafijne, informowała o tym, że jest on ciężko chory.
Mafia silniejsza od państwa i nie do pokonania Połowa młodych Włochów ocenia, że mafia jest silniejsza od państwa.
Berlusconi o procesie Ruby: "To skandal!" Były premier Włoch Silvio Berlusconi przyszedł dziś po raz pierwszy do sądu w Mediolanie na swój proces w tzw. sprawie Ruby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)