Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
15.10.2010 12:46

Berlusconi i jego syn na celowniku organów ścigania

Premier Włoch znów ma kłopoty związane z unikaniem podatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch, jego syn Piersilvio Berlusconi oraz osoby z kierownictwa należącej do nich telewizji Mediaset zostali objęci śledztwem w sprawie oszustw podatkowych - podała agencja ANSA. Piersilvio Berlusconi jest wiceprezesem Mediaset.

Według włoskiej agencji prasowej dochodzenie prowadzi prokuratura w Rzymie. Sprawa oszustw podatkowych w latach 2003-2004 została wydzielona z prowadzonego w Mediolanie śledztwa, dotyczącego nieprawidłowości przy zakupie praw do emisji filmów w stacjach Mediaset.

Prokuratura w Rzymie, cytowana przez Ansę, wyjaśniła, że na razie nie wezwano osób, objętych jej śledztwem. Jest ich ogółem, podano, około dziesięciu. Szef rządu nie skomentował tych doniesień. Do końca tygodnia jest na zwolnieniu i przechodzi rekonwalescencję po operacji dłoni, przeprowadzonej w poniedziałek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t111941.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;widzi;zbyt;wiele;nienawisci,16,0,683792.html) Berlusconi widzi "zbyt wiele nienawiści" Premier Włoch apeluje o zgodę narodową i wotum zaufania dla swojego gabinetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t16258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zacheca;wlochow;robcie;zakupy,170,0,397226.html) Berlusconi zachęca Włochów: Róbcie zakupy! W ramach miliardowego pakietu pomocy premier zamierza pomóc osobom o niskich dochodach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t47093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;afera;podatkowa;berlusconiego,41,0,607785.html) Kolejna afera podatkowa Berlusconiego Po sprawie Mediasetu przyszedł czas na aferę Mediatrade - dwóch spółek należących do premiera.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz