Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w strefie euro
29.10.2011 07:53

Berlusconi koryguje wypowiedź na temat euro

Premier Włoch usiłował odpowiedzialnością za włoski kryzys obarczyć Europę, a wtedy...

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył wczoraj, że euro jest atakowane, ponieważ jako waluta _ nikogo nie przekonało _. * **Włoska opozycja ostro skrytykowała wypowiedź premiera, dlatego n*iemal natychmiast sprecyzował swoje słowa i zapewnił, że wspólna waluta jest _ sztandarem _ Włoch. **

- _ Trwa atak na euro, które jako waluta nikogo nie przekonało, ponieważ nie należy do pojedynczego kraju, ale do wielu, jednak bez wspólnego rządu ani banku, będącego punktem odniesienia i gwarancji _ - powiedział włoski premier w wystąpieniu na forum zjazdu federacji handlu zagranicznego w Rzymie.

- _ Euro - mówił Berlusconi - jest zjawiskiem nigdy wcześniej nie widzianym, dlatego jest celem ataku spekulacyjnego _.

Atak na euro, jak określiła tę wypowiedź opozycja, wywołał falę krytyki. Berlusconiemu zarzuca się, że usiłuje odpowiedzialnością za włoski kryzys obarczyć Europę, a nawet, że usprawiedliwia działalność spekulantów i zachęca do niej.

*Czytaj w Money.pl *

Kilkadziesiąt minut po tym, jak włoskie media nagłośniły słowa szefa rządu o tym, że euro nikogo nie przekonało, wydał on notę, w której oświadczył: _ Jak zawsze szuka się pretekstu do polemiki na temat mojej wypowiedzi, zinterpretowanej w sposób zły i zmanipulowany _.

- _ Euro jest naszą walutą, naszym sztandarem. I właśnie po to, by bronić euro przed atakiem spekulacyjnym Włochy dokonują ciężkich wyrzeczeń _ - dodał premier.

_ Problemem euro jest to, że jest jedyną walutą na świecie bez wspólnego rządu, bez państwa, bez banku będącego najwyższą instancją. Z tych powodów jest walutą, która może być obiektem ataków spekulacyjnych _ - napisał Berlusconi w oświadczeniu.

Kryzysie w strefie euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t86510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/piec;milionow;osob;bez;pracy;w;hiszpanii,44,0,954412.html) Mają rekordowe bezrobocie od 15 lat. I rośnie W blisko półtora miliona rodzin nikt nie ma pracy zarobkowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t180334.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bez;przestawienia;sie;na;wzrost;kryzys;w;europie;bedzie;trwal,42,0,954410.html) "Decyzje szczytu UE to finansowe sztuczki" _ New York Times _ o planie wyjścia z kryzysu w strefie euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t177245.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/banki-matki;juz;maja;problemy;co;z;corkami,10,0,948490.html) Banki-matki już mają problemy. Co z córkami? Wyższe prowizje i dodatkowe opłaty. Ratowanie Grecji uderzy nas po kieszeni.
Tagi: kryzys w strefie euro, silvio berlusconi, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz