Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w strefie euro
29.12.2011 20:58

Berlusconi zapowiada, kiedy skończy się kryzys

Były premier Włoch zapowiedział, że nie zniknie ze sceny politycznej kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Były premier Włoch Silvio Berlusconi ponownie obarczył _ anomalie _ euro odpowiedzialnością za obecny kryzys w Unii Europejskiej. Były szef rządu zapowiedział, że pozostanie na scenie politycznej kraju.

_ - Zmiany we Włoszech są konieczne także po to, by dokonać zmian w Europie, i to jest zadanie polityczne na przyszłość. Narzuca je kryzys euro, który leży u podstaw turbulencji na rynkach i spekulacji wymierzonych w Europę _ - oświadczył Berlusconi w przesłaniu do swych zwolenników z ruchu Promotorzy Wolności.

_ - Ten kryzys nie skończy się dopóki, dopóty euro pozostawać będzie nienormalną walutą, która nie ma za sobą banku centralnego, który byłby gwarantem i pożyczkodawcą najwyższej instancji i dawałby gwarancje długom publicznym, jak to się dzieje w przypadku innych mocnych walut _ - podkreślił Berlusconi. Jeszcze jako premier za taką właśnie ocenę sytuacji i stosunek do euro został ostro skrytykowany przez obecnego szefa rządu Mario Montiego.

Ponadto były szef rządu krytycznie wypowiedział się o _ europejskich dyrektorach _, kierujących polityką Unii i _ zastępujących zjednoczoną Europę oraz narzucających innym krajom strefy euro narodowe egoizmy _. Według komentatorów słowa te odnosiły się do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Zdaniem Berlusconiego Włochy nie mogą być _ podporządkowane agencjom ratingowym i europejskiej biurokracji _.

_ - Pozostanę na polu politycznym, by wygrać następne wybory i po to, by rządy nad Włochami zostały powierzone przez wyborców sile demokracji i wolności, jaką my jesteśmy _ - oznajmił Berlusconi.

O kryzysie w strefie euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/monti;sytuacja;na;rynkach;finansowych;to;problem;europejski,97,0,998497.html) Zrobił co musiał, a teraz "rośnij, Italio" Rząd Montiego nie mógł przedyskutować na nowo z Unią zobowiązań do doprowadzenia równowagi w finansach publicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strefa;euro;znajdzie;rozwiazanie;ale;kryzys;sie;pogorszy,151,0,998295.html) Strefie euro trzeba przesilenia. Potem lepiej _ Ryzyko będzie musiał wziąć na siebie europejski sektor publiczny _ - uważa analityk banku UBS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t85981.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gigantyczna;emisja;na;pamiatke;upadajacej;strefy;euro,73,0,998729.html) 180 mln euro dla uczczenia upadającej strefy Państwa wyemitują 1 stycznia około 90 mln monet upamiętniających dziesiątą rocznicę powstania Eurolandu.
Tagi: kryzys w strefie euro, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz