Notowania

bezrobocie w eurolandzie
01.06.2012 11:43

Bezrobocie w Eurolandzie pobiło rekord

To najwyższy poziom od 1995 r., gdy wprowadzono publikację danych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w strefie euro w kwietniu 2012 r. po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 11,0 proc., wobec 11,0 proc. w marcu, po korekcie - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

To najwyższy poziom od 1995 r., gdy wprowadzono publikację danych. Analitycy spodziewali się jednak właśnie stopy bezrobocia na poziomie 11,0 proc. wobec, 10,9 proc. przed korektą w marcu.

Przeciętna stopa bezrobocia w 27 krajach UE wyniosła 10,3 proc., wobec 10,2 proc. poprzednio. Najwyższa była w Hiszpanii: 24,3 proc., najniższa w Austrii: 3,9 proc.

W Polsce stopa bezrobocia wyniosła 9,9 proc. wobec 9,9 proc. w marcu - podał Eurostat. Z kolei Według metodologii GUS stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 12,9 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowe bezrobocie. A presja coraz większa Kilka dni temu hiszpański tygodnik napisał, że UE szykuje własny Plan Marshalla w wysokości 200 mld euro. Ale pogłoski zostały zdementowane. Plan jest inny?
Eurostat podał oficjalne dane. Coraz mniej pracy Najwyższa stopa bezrobocia pośród państw strefy euro jest w Hiszpanii. Najniższa w Austrii.
Rekordowe bezrobocie w strefie euro Bez pracy jest obecnie 16,9 miliona obywateli strefy euro.
Tagi: bezrobocie w eurolandzie, bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz