Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Hiszpanii. Oszustwa w internecie

0
Podziel się:

Hiszpańskie gazety zamieściły ogłoszenie publicznych kolei RENFE, które miały poszukiwać 500 pracowników. Proszono o przysyłanie CV i czekanie na odpowiedź. Nikt jednak nie został zaproszony na rozmowę.

Bezrobocie w Hiszpanii. Oszustwa w internecie
(clspeace/CC/Flickr)

Hiszpańscy bezrobotni są coraz częściej oszukiwani przez firmy oferujące im zatrudnienie. Tamtejsza policja ostrzega, że wiele ogłoszeń zamieszczanych jest tylko po to, aby zdobyć CV, które potem sprzedaje się firmom reklamowym. W Hiszpanii bez pracy jest ponad 6 mln osób.

Niedawno hiszpańskie gazety zamieściły ogłoszenie publicznych kolei RENFE, które miały poszukiwać 500 pracowników. Proszono o przysyłanie CV i czekanie na odpowiedź. Nikt jednak nie został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, a RENFE zaprzeczyła, że ma braki kadrowe. Badająca sprawę hiszpańska policja zwraca uwagę, kłamliwe ogłoszenia mają cechy wspólne. _ Podawana jest tylko skrzynka pocztowa albo numer telefonu komórkowego, bez dokładnego adresu, a informacja o proponowanej pracy jest niepełna _ - informuje Alfonso Guitierrez z madryckiej komendy.

Ogłoszenia zwykle zamieszczane są tylko po to, aby zebrać jak najwięcej CV i sprzedać je firmom reklamowym, które płacą 15 centów za każde. W Hiszpanii codziennie publikowanych jest 20 tys. ogłoszeń o pracę. Policja uważa, że średnio co 10. jest fałszywe.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy upadały, nie mając żadnych strat Policja zlokalizowała już 19 fikcyjnych firm. Konta bankowe wielu z nich w ogóle nie były używane.
W tym kraju co minutę ktoś traci pracę Kiedy 2 lata temu rząd rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc.
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
KOMENTARZE
(0)